ДаосизмІсторія релігій

Ритуальний вівтар у Даосизмі

Структура даоського вівтаря твориться по-різному в залежності від виконуваних ритуалів або церемоній, також вона змінюється в різних течіях даосизму. Однак є певні об’єкти, які завжди присутні в складі вівтаря, причому їх символіка залишається в основному однаковою, незалежно від виконуваного ритуалу.

Священна лампа

Поміщається в центрі вівтаря перед зображеннямабо статуєю шанованого божества. Священна лампа являє світло Дао. Це світло Дао, як найяскравіші зірки, світить і в небі, освітлюючи весь космос, і в людському тілі, висвітлюючи первозданну природу людей.

Ритуальний вівтар у Даосизмі

У термінах внутрішньої алхімії він називається золотою таблеткою або еліксиром безсмертя. Він ніколи не розпалюється і не згасає, так як світло Дао (споконвічна мудрість),одвічно залишається недоступною для циклів творіння і розпаду.

Дві свічки

Ліворуч і праворуч від священної лампи знаходяться дві високі свічки, що представляють місяць і сонце. З точки зору людського тіла дві свічки представляють первозданну природу і життя, а також два ока. Мовою внутрішньої алхімії, вони — «зелений дракон і білий тигр, що поєднуються в жовтому залі«.

Три чашки

Перед священною лампою розміщуються три чашки. Чашка зліва містить воду, що представляє Янь, яка відтворює чоловічу енергію. Чашка справа містить чай, який представляє Інь, відтворює жіночу енергію. Центральна чашка містить зерна не вареного рису, що представляє союз Інь і Янь, так як зростаючий рис поглинає енергію, як землі (Інь), так і неба (Янь).

П’ять тарілок фруктів

Перед трьома чашками розміщені п’ять тарілок фруктів і п’ять чаш з їжею. Тарілки з фруктами представляють п’ять необхідних елементів (дерево, земля, вогонь, метал і вода) в їх первозданній небесній формі.

Курильниця з ладаном

Перед п’ятьма тарілками і п’ятьма чашами знаходиться курильниця з ладаном, що представляє нижню черевну область людського тіла, яка називається «піччю» (нижній тян). Там відповідно до внутрішньої алхімії проводиться тепло, яке використовується для очищення і поліпшення трьох скарбів (Цзин, Ци і Шень).

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Даосизм

Даосизм

Філософія Лао-цзи

Два начала Дао та Де – центральна основа  усієї філософії Лао-цзи. Її головною важливою категорією ...
Даосизм

Біографія Лао-Цзи

Лао-цзи – представник стародавньої китайської філософії. Народився в V столітті до нашої ери в часи ...
Даосизм

Даоська йога

Даоська йога це — комплекс вправ,  схожий з класичної хатха-йогою і іншими напрямами цієї духовної ...