Інтерв'ю

Розмова з українським дослідником Ігорем Дмитруком про його новий проект «Енциклопедія світових субкультур» або що ми насправді знаємо про світові субкультури ?

Шановні наші читачі, у нас сьогодні досить цікава розмова з відомим молодим  українським релігієзнавцем, дослідником та філософом Ігорем Дмитруком  про його новий проект , який він та його команда позиціонує як міжнародний «Енциклопедії Світових субкультур» . Що це за проект, яка його мета і хто в ньому може приймати участь читайте у нашій розмові.Розмова з  українським дослідником Ігорем Дмитруком про його новий проект «Енциклопедія світових субкультур» або що ми насправді знаємо про  світові субкультури ?

У мене, пане Ігоре, постає перше до вас питання  «Чому  Ви вирішили стати головним редактором  «Енциклопедії Світових субкультур» ?

По-перше, я вже чимало років є редактором різних філософських, релігієзнавчих та культурних інтернет-проектів, які відомі багатьом експертам та читачам з країн колишньої  СРСР . І саме проект «Енциклопедії Світових субкультур»  — це новий етап в моєму житті, етап коли я можу зробити якісно та професійно міжнародний проект і зробити його всесвітньо відомим з вивіскою «Made in Ukraine». Так, я вважаю, що «Енциклопедії Світових субкультур» це  насправді буде та уже є міжнародний проект .

Чим ми відрізняємося наприклад від «Вікіпедії» ?      

По-перше, наша енциклопедія  — це ресурс для людей, які цікавляться дослідженням і взагалі історією та смислом масових субкультур, а також проект найперше для читачів, які цим цікавляться але саме ці читачі зможуть взяти та зрозуміти для себе декілька точок зору про світові субкультури. Найперше точка зору це бачення, класифікація та пояснення феномену, суті, вчення цих світових субкультур академічними науковцями, друга точка зору —  це точка адептів та послідовників цих субкультур, і саме головне, на відміну від подібних ресурсів з послідовників таких субкультур ми не будемо брати коштів за розміщення статей про себе, кожен з них може безкоштовно розмістити статтю про свою субкультуру,  і третя категорія —  це категорія критиків та противників субкультур. І саме ці три точки зору дадуть краще об’єктивно зрозуміти ту чи іншу субкультуру нашим читачам через призму науковості, послідовності та критики.  Головне, щоб статті не носили характеру образ, знущань та приниження гідності людей, і не порушували чинне законодавство України.

Якщо проект міжнародний то він має бути багатомовним ?

Так, наш проект буде і вже є багатомовним . У нас вже є три робочі мови:  українська, російська, англійська, і в майбутньому сподіваємося з’являться статті французькою, італійською, іспанською, китайською, японською, арабською та іншими мовами. Потрібно також відмітити, що ми не будемо бігати та спішити максимально наповнити наш ресурс, для нас головне якість статей, а вже потім рейтинги і кількість.

«Енциклопедії Світових субкультур» це лише один ресурс  чи  ще якість блоги та сторінки в соціальних мережах ?

Влучне питання, «Енциклопедії Світових субкультур»  це не лише сайт, це найперше хороша команда спеціалістів, які працюють не тільки над сайтом, але над нашими сторінками в соціальних мережах, рекомендую усім підписатися там також  буде цікаво, і саме там ми будемо робити чимало цікавих наукових речей. Крім сторінок та сайту, ми звісно, плануємо писати в колоборації писати чимало книг як з представниками субкультур, так і науковцями та критиками, думаю будуть також зніматися фільми про субкультури, уже є величезний фотоархів ексклюзивних фотографій різних субкультур зроблених відомими фотографами у ході польових досліджень та експедицій, також будуть конкурси для читачів, а також круглі столи, конференції, та інші цікавинки. Перед тим як  створити проект ми  багато зробили для того, щоб він існував і готували чимало ресурсів для цього і домовлялися з багатьма відомими науковцями і тому усім рекомендую стежити за нашими ресурсами.

Розмовляла Катерина Слободян

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Інтерв'ю

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...