Історія релігійПервісні релігії

Релігія австралійських аборигенів

aboregenuРелігія австралійських аборигенів – це суміш аніміститичних та тотемічних вчень корінних жителів Австралійського континенту. Сучасні науковці розмежовують міфологію аборигенів з релігією аборигенів. Адже релігія аборигенів до кінця недосліджена і штучно сформована науковцями для загального вивчення.

Аборигени вірять, що світ створив Бог-Деміург, який спочатку жив на землі. Після створення людини, Бог-Деміург розізлився на людей та вирішив від них втекти на небо, щоб його творіння не набридали йому. Тоді аборигени вирішили не поклонятися такому Богу і не приносити йому жертви, через його вчинок. Тому Бог-Деміург важливої ролі у релігійному світогляді аборигенів не відіграє, про нього згадують лише тоді, коли діти питають у своїх батьків хто створив світ. Батьки розповідають дітям про Деміурга, про те який він егоїст, адже батько не має права покидати своїх дітей. Тому на Бога-Деміурга у аборигенів накладене своєрідне Табу.

Аборигени вірять, що коли Бог-Деміург покинув Землю та почав жити на небесах, на Землі розпочався період великого сновидіння. У період великого сновидіння  почали виникати нові деміурги. Деміурги на відміну від людей отримали безсмертя та розпочали вдосконалювати світ, вони створювати гори та ліси, а також могли переміщатися між небом та землею. Аборигени вірять, що деміурги після закінчення великого сновидіння знищили портал, який з’єднував землю та небо. Таким чином після цього знищення розпочалася третя ера існування.

Третя ера виникла завдяки отриманню  одкровення сестрами Ваувалук. Третю еру існування аборигени часто називають ерою культурного просвітлення. Аборигени вірять, що саме у цю еру вони отримали свідомість та знання про навколишній світ. Саме у  третій ері творення і живуть аборигени.  Вони вірять, що цією ерою керує Великий Змій, який дає одкровення шаманам. Аборигени також тотемізують змій. Вони вважають, що кожна змія є втіленням Великого Змія. Тому часто ці змії відіграють важливу роль у обрядах ініціації аборигенів. Під час обряду ініціації шамана   дають веселкову змію, яка кусає його і той протягом декількох днів перебуває в агонії. Після декількох днів в агонії, інший шаман висмоктує  кров з укусу, таким  чином відбувається своєрідне очищення шамана від усього злого.

Також варто згадати, що веселкові змії для аборигенів є найсвятішим з усіх змій, які проживають на Австралійському континенті, оскільки вони  вірять, що веселкові змії мають магічні властивості, адже вони живуть поблизу веселки. Аборигени вважають, що веселка — це своєрідна магічна драбина між небом та землею, яка виникла у період великого сновидіння. Тому купатися у водоймах, де є веселки суворо заборонено для австралійських аборигенів,бо  це є своєрідне племінне табу.

Австралійські аборигени  вірять у потойбічний світ. На відміну від основних релігій світу,  які вірять у пекло і рай, аборигени у таке не вірять, проте  вірять, що після смерті кожна людина покидає своє фізичне тіло та переміщається на небеса до деміургів. Прості аборигени назавжди покидають своє фізичне тіло, а от шамани — можуть декілька разів  повертатися у інші фізичні тіла.

Таким чином в  релігії австралійських аборигенів присутнє вчення про реінкарнацію, тобто віра у перевтілення душ.

У австралійських аборигенів також існує дуже цікавий обряд ініціації для неофітів. Після того як дитина народжується вона стає на шлях адепта. Адептом релігії вона стає в 12-14 років.  Якщо це особа чоловічої статі,  то йому під час обряду  ініціації обрізають крайню плоть, а якщо жіночої — то їй зрізують частину шкіри. Після цього обряду ініціації всі стають рівними членами племені. Такий обряд ініціації  більше нагадує іудейський.

Незважаючи на те, що племена аборигенів розміщенні по всьому австралійському континенті,  не маючи  спілкування між собою, в тім  їхній релігійний світогляд цілком одноманітний. Тому можна припустити, що аборигени мають чітко сформовану свою етнічну релігію, яка має свої закони та обряди.

Ігор Дмитрук

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

img-10 Історія релігій

Бог Серапіс

Серапіс — греко-єгипетський бог періоду Птолемеїв (323-30 рр. до н. е.) Єгипту, розроблений монархом Птолемеєм І Сотером (правління 305-282 рр. до ...