Рамсес ІІІ— фараон відноситься до ХХ династії царів Єгипту, котрий управляв державою в ХІІ столітті до нашої ери.

Народився у 1185 році до нашої ери. Батько – фараон Сетнахт, матір – цариця Тія-Меренісет, сестра – Ісіда. Рамсес ІІІ був одружений з царицею Тіті, в шлюбі у них народився син — майбутній фараон Рамсес IV. Рамсес ІІІ у всьому вирішив наслідувати Рамсеса Великого, маючи таких подальших спадкоємців як Рамсес IV та Рамсес ІХ – синів та онуків.

Прихід до влади Рамсеса ІІІ як фараона відбувся в перший місяць Шему двадцять шостого дня. Більш як тридцять років мав власну велику сім’ю. Багато в чому Рамсес ІІІ за спокій та плідність має завдячувати Сетнахту.

П’ятий та п’ятнадцятий рік правління характеризуються  поїздками фараона для інспектування храмових культових комплексів. В одинадцятий рік правління припиняються війни. У п’ятий, восьмий, одинадцятий рік правління Рамсеса ІІІ розгортається військова кампанія (зображені рельєфи тріумфу в храмі Медінет-Абу).

Розгорнені військові компанії п’ятого, восьмого, а також одинадцятого року правління пов’язані з лівійським повстанням та битвою Морнептаха із «народами моря». Джерела повідомляють про військові кампанії в Нубії та Сирії. У єгипетських текстах міститься перелік країн завойований «народом моря»: Хета, Кеді, Кархеміш, Ірча, Ірса. У шістнадцятий та двадцятий рік правління в Карнаку збереглися релігійні тексти з декретами, а в двадцять четвертий – зберігається згадка про встановлений культ Рамсеса ІІІ. А на двадцять дев’ятому році правління зросли суспільні хвилювання, які переходили до бунту.

За звичай причиною виникнення таких бунтів ставали побори єгипетських чиновників  над власним народом при відлученні фараона в битвах. Грандіозна битва єгиптян з лівійським військом відбулася при фортеці Хесеф-Тхамху. Фараон Рамсес ІІІ почав тріумфувати.  В результаті завоювання було знищено дванадцять тисяч п’ятсот тридцять п’ять лівійських воїнів. У рельєфі храму Медінет-Абу зображена картина битви між військом Рамсеса ІІІ та лівійцями.

Перший рельєф зображує підготовку єгипетських військ. У правій сцені зображено іноземних воїнів-найманців, єгипетських воїнів, колісниці. Рамсес ІІІ зображений на колісниці, з бойовим синім шоломом на голові, впевнений в своїй перемозі. У лівій стороні видно сцену перемоги над військом лівійської коаліції, продемонстрований страх в хаотичній битві.

У все ж тому храмі відображені сім епізодів: спостереження Рамсесом ІІІ за тим як єгипетським солдатам роздається  зброя; битва в Фінікії; натягнення тятиви лука фараоном; напад єгипетських військ на вози; інша сцена мисливства фараона на левів  хоч до цієї тематики не відноситься в тім має символічний смисл: сили порядку (втілення єгипетського війська); наступна сцена представлена морською битвою, у ній фараон як переможець стає на тілах переможених ворогів; ліва сторона зображає військовий морський флот Єгипту, направлений проти ворогів «народу моря»; тоді ж як наступна сцена показує такі деталі як приведення полонених і його представлення перед божеством Амона.

В Гермополі навколо храму богу Тоту збудували високу п’ятнадцяти метрову стіну, такі ж роботи проводилися в місті Абідос (храм Осіріса), Ассіута (святилище Улуата). Це робилося з метою убезпечення держави, оскільки сам фараон побоювався вторгнення лівійців не лише в Дельту Ніла, а й до Середнього Єгипту.

Рамсес ІІІ завоював п’ять сирійських міст, зміцнюючи їх фортецями. Найбільшою заслугою царя Єгипту став побудований храму богу Амону. У державній змові проти Рамсеса ІІІ були викриті жрець богині Бастет Ірої та інші. Змовники вбили фараона Рамсеса ІІІ і намагалися сховатися від правосуддя, але були знайдені і жорстоко покарані.  Згідно свідчень сучасних дослідників Рамсесу ІІІ ймовірно за допомоги кинджалу перерізали горло. На тридцять другому році правління фараона не стало. Рамсес ІІІ помер у 1153 році до нашої ери в місті Фіви (Єгипет).

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Історія

Династія Хань

Після падіння Цінь Ші Хуан-ді приходить правління династії Хань на чолі з Лю Баном. У ...
Історія

Період Цінь

Цей період охарактеризований  правлінням першого імператора Ші Хуан-ді. В історії цей період названо імперським. Самій ...
Історія

Династія Шан

Династію Шан або як її ще називають Інь відносять до другої правлячої китайської династії, котра ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *