Історія

Рамсес ІІІ

Рамсес ІІІ— фараон відноситься до ХХ династії царів Єгипту, котрий управляв державою в ХІІ столітті до нашої ери.

Народився у 1185 році до нашої ери. Батько – фараон Сетнахт, матір – цариця Тія-Меренісет, сестра – Ісіда. Рамсес ІІІ був одружений з царицею Тіті, в шлюбі у них народився син — майбутній фараон Рамсес IV. Рамсес ІІІ у всьому вирішив наслідувати Рамсеса Великого, маючи таких подальших спадкоємців як Рамсес IV та Рамсес ІХ – синів та онуків.

Прихід до влади Рамсеса ІІІ як фараона відбувся в перший місяць Шему двадцять шостого дня. Більш як тридцять років мав власну велику сім’ю. Багато в чому Рамсес ІІІ за спокій та плідність має завдячувати Сетнахту.

П’ятий та п’ятнадцятий рік правління характеризуються  поїздками фараона для інспектування храмових культових комплексів. В одинадцятий рік правління припиняються війни. У п’ятий, восьмий, одинадцятий рік правління Рамсеса ІІІ розгортається військова кампанія (зображені рельєфи тріумфу в храмі Медінет-Абу).

Розгорнені військові компанії п’ятого, восьмого, а також одинадцятого року правління пов’язані з лівійським повстанням та битвою Морнептаха із «народами моря». Джерела повідомляють про військові кампанії в Нубії та Сирії. У єгипетських текстах міститься перелік країн завойований «народом моря»: Хета, Кеді, Кархеміш, Ірча, Ірса. У шістнадцятий та двадцятий рік правління в Карнаку збереглися релігійні тексти з декретами, а в двадцять четвертий – зберігається згадка про встановлений культ Рамсеса ІІІ. А на двадцять дев’ятому році правління зросли суспільні хвилювання, які переходили до бунту.

За звичай причиною виникнення таких бунтів ставали побори єгипетських чиновників  над власним народом при відлученні фараона в битвах. Грандіозна битва єгиптян з лівійським військом відбулася при фортеці Хесеф-Тхамху. Фараон Рамсес ІІІ почав тріумфувати.  В результаті завоювання було знищено дванадцять тисяч п’ятсот тридцять п’ять лівійських воїнів. У рельєфі храму Медінет-Абу зображена картина битви між військом Рамсеса ІІІ та лівійцями.

Перший рельєф зображує підготовку єгипетських військ. У правій сцені зображено іноземних воїнів-найманців, єгипетських воїнів, колісниці. Рамсес ІІІ зображений на колісниці, з бойовим синім шоломом на голові, впевнений в своїй перемозі. У лівій стороні видно сцену перемоги над військом лівійської коаліції, продемонстрований страх в хаотичній битві.

У все ж тому храмі відображені сім епізодів: спостереження Рамсесом ІІІ за тим як єгипетським солдатам роздається  зброя; битва в Фінікії; натягнення тятиви лука фараоном; напад єгипетських військ на вози; інша сцена мисливства фараона на левів  хоч до цієї тематики не відноситься в тім має символічний смисл: сили порядку (втілення єгипетського війська); наступна сцена представлена морською битвою, у ній фараон як переможець стає на тілах переможених ворогів; ліва сторона зображає військовий морський флот Єгипту, направлений проти ворогів «народу моря»; тоді ж як наступна сцена показує такі деталі як приведення полонених і його представлення перед божеством Амона.

Рамсес ІІІ

В Гермополі навколо храму богу Тоту збудували високу п’ятнадцяти метрову стіну, такі ж роботи проводилися в місті Абідос (храм Осіріса), Ассіута (святилище Улуата). Це робилося з метою убезпечення держави, оскільки сам фараон побоювався вторгнення лівійців не лише в Дельту Ніла, а й до Середнього Єгипту.

Рамсес ІІІ завоював п’ять сирійських міст, зміцнюючи їх фортецями. Найбільшою заслугою царя Єгипту став побудований храму богу Амону. У державній змові проти Рамсеса ІІІ були викриті жрець богині Бастет Ірої та інші. Змовники вбили фараона Рамсеса ІІІ і намагалися сховатися від правосуддя, але були знайдені і жорстоко покарані.  Згідно свідчень сучасних дослідників Рамсесу ІІІ ймовірно за допомоги кинджалу перерізали горло. На тридцять другому році правління фараона не стало. Рамсес ІІІ помер у 1153 році до нашої ери в місті Фіви (Єгипет).

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія

Історія

Піфійські ігри

Піфійські ігри — це величні атлетичні та музичні змагання, що проходили у Стародавній Греції на ...