Сури (глави) Корану зазначають про нічну подорож пророка Мухаммеда до міста Єрусалиму в ніч 27 раджа 621 року нашої ери за хіджрою. Передання свідчить як пророку, котрий перебував у місті Мекка з’явився Джабраїл і вони разом полетіли з ним на істоті, яка мала вигляд крилатого коня із людським обличчям. Вони відвідали гору Сіон, Бейт-Лахме (Віфлиєм), а після того зупинилися біля воріт Єрусалимського храму.
В храмі Мухаммед звершим разом з іншими пророками намаз. Після того як намаз закінчився Джабраїл приготував для Мухаммеда бокали в яких були молоко і вино. Із двох бокалів пророк вибрав перший, Джабраїл сказав, що той обрав правильний шлях, а вино для мусульман заборонене. Саме цей епізод пов’язаний із забороною споживання алкоголю в Ісламі.
Джабраїл супроводжує пророка Мухаммеда під час його сходження по небесній драбині ангелів (мірадж) до Семи небес, де зустрічається з пророком Яхьєю (Іваном), Ісою (Ісусом), Ідрісом (Ілією), Харуном (Ароном), Мусою (Мойсеєм), патріархом для усіх пророків – Ібрагімом, яким було показано пекло та рай.
Закінчилося це сходження тим, що Муххамед перейшов із Семи Небес до престолу Всевишнього Аллаха. Розмова між ним і Творцем була довготривалою. Мухаммед сказав дев’яносто дев’ять слів Аллаху за що отримав від нього кінець другої сури Аль-Бакара та благу звістку введення усіх мусульман в рай, якщо ті шануватимуть Аллаха.
І саме головне: п’ятдесяти разова молитва з волі Всевишнього була змінена на п’ятиразову щодня. З волі Аллаха божественний пророк повертається назад в Єрусалимський храм, звідки крилатий кінь з іменем Буряк переносить його до Мекки.
Першою людиною, яка стала свідком розповіді про чудесне мандрування пророка була двоюрідна сестра Хані. Це відбулося відразу ж після ранкового намазу пророка. Пізніше про це Муххамед оповістить своїх сахабів – послідовників про нічну подорож (Мірадж), яка пройшла миттєво.
До того ж пророк описав Єрусалим, перераховуючи каравани у ньому, які рухалися з цього міста до Хіджазу. Потім ці слова були підтверджені тестем – Абу Бакром та очевидцями, які звідти прибули. Тієї ж самої ночі, згідно традиції Ісламу усі мусульмани читають Коран, проводять у бдінні, згадують чудесну подорож пророка Мухаммеда.
Після нічної молитви віруючі збираються до мечеті аби послухати проповідь імама (хутбу) з нагоди цього важливого дня для кожного мусульманина. Закінчується богослужіння в мечеті спільною молитвою імама (предстоятелем на намазі) з віруючими.
Пегас