Ми майже кожного дня спостерігаємо за тими процесами, які відбуваються у природі, всесвіті, житті кожної людини, до кінця не може збагнути, що є головною причиною усіх бід та негараздів.
Видатний вчений, професор Вернадський, вводячи поняття «ноосфера» не мав на увазі нищення або ж руйнування усього живого на Землі, навпаки робив пересторогу для нас, попереджаючи про шкідливий вплив діяльності людини на біосферу. Його засторога стосувалася використання людиною ядерної зброї для цілковитого знищення життя на планеті.Сучасні зарубіжні науковці припускаються думки, що причина усіх природних катаклізмів визначається саме людським, а не натуральним фактором. Можна навести безліч прикладів, пов’язаних зі злочинною дією людини по відношенню до природи і навколишнього світу, яка полягає у винищенні популяції тварин, занесених до реєстру Червоної книги України.
Заможними бізнесменами використовується в якості прекрасного делікатесу їжаки вухаті, популяція видів яких щороку зменшується через відстріл. Тим самим людина наносить непоправної шкоди для царства тварин, вже не кажучи про рослини. Адже вирубка лісових насаджень молодих дерев стає звичайною справою, не контрольованою, набирає самочинного характеру.
Забруднення водойм і річок не утилізованого сміття, відходів стає звичкою кожної усвідомленої людини, відповідно це призводить до токсичних викидів в атмосферу і поширюється на цілу екосистему, може стати реальною загрозою для життя людини.
Крім того, кожен, хто прогулюється з дитиною біля сміттєзвалища над річкою, не замислюється над тим, що піддає її великий небезпеці, пов’язаної з впливом на здоров’я шкідливих токсичних речовин. Достатньо порівняти першу і другу світову війну, яка зі створенням ядерної зброї людським інтелектом призвела до чисельних втрат людських життів.
Халатне відношення людини і не правильне поводження зі зброєю стали світовою трагедією людства. Відповідно нищення людьми натурального світу стало результатом появи природних катаклізмів: землетрусу, цунамі, торнадо, пожежі, які дуже чітко відбилися на життєдіяльності людини.
За статистичними даними, у світі гине близько десятків тисяч людей від ураганів, тайфунів, повеней. Для уникнення природних катаклізмів, людина повинна стати на «ти» із природою, навчитися захищати і оберігати флору і фауну від шкідливої людської дії; прийняти необхідні міри покарання щодо злочинної людської діяльності в умовах державного закону. І лише в законний спосіб можна буде призупинити злочин, врятувати природу і допомогти захистити інших.
Але для цього слід сформувати організацію, протокопію Green Peace, метою якої є збереження природи, а також на кшталт WorldWideFundforNature для збереження популяції представників дикої природи у світі.
Людина все таки повинна бути хорошим господарем на Землі, а не мисливцем чи вбивцею, як слід помислити і зрозуміти, що над нею існує щось вище її ж самої. Що для неї принесе користь збереження усього живого чи знищення?
Богдан Стрикалюк