1) чи повинні існувати один для одного чоловік і жінка;
2) які вони мають сімейні обов’язки та права;
3) чи завжди дотримуються духовних та моральних настанов у житті;
4) кому належить керівництво сім’єю ;
5) чи зберігаються міцними шлюбні відносини.
Причиною таких непорозумінь між чоловіком і жінкою можуть бути предмети сімейно – побутового характеру. Через те так багато і відбувається розлучень (70%) , а в шлюб вступає лише 30%. Статистика говорить сама за себе.
Дослідник школи інформації та журналістики, південного Каліфорнійського університету Анненберг стверджує, що одним із «китів» на якому тримаються успішно майже всі голлівудські кінострічки є гендерна нерівність. Навіть у кінофільмах, як стверджує доцент університету Стейсі Сміт — більше ролей займають жінки (47,7%), а чоловікам відводиться всього лише третина. В результаті виходить, що чоловіки з’являються на екранах набагато частіше, ніж жінки.
На буденну роботу українські жінки витрачають 3 години, а у вихідні — 5 — 6 годин. Спостерігається також насильство чоловіка , як яскравий приклад панування над своєю жінкою. Певне тут недоречні навіть самі слова Святого Письма, які потрібно розуміти не буквально, чи словесно, а в першу чергу потрібно вміщувати духовний смисл. Хоча деякі це роблять навпаки.
Замість слів «а жінка нехай убоїться свого чоловіка» — чоловіки розуміють, що треба взяти якогось дрина, чи підняти руку, гнатись по селі, кричати якісь лайливі слова, щоб усі люди почули, а потім розповідали про той інцидент, що стався. Такий неправильний і необережний підхід людини до Біблії може стати катастрофою для неї. Згідно опитування Інституту соціології НАН кожна п’ята опитувана жінка потерпає від насилля свого чоловіка. І ця частка жінок не зменшується, а навпаки – поступово збільшується.
В мусульманських країнах встановлений закон шаріату, який забороняє жінці перебирати на себе повноваження чоловіка, навіть якщо жінка намагатиметься вдаватись до чаклунства – в такому випадку на неї чекатиме смертна кара. В Саудівській Аравії стався такий випадок. Над однією із мешканок містечка, яка була звинувачена у чаклунстві було застосовано смертну кару через порушення закону і знехтування Корану.
В арабських країнах затвердили полігамію, тобто право мати багато дружин, але в Ісламі вона не є ні обов’язковим, ні бажаним вчинком Чоловік і жінка рівні в правах перед Аллахом. Жінка в ісламі має право на розлучення з чоловіком через його утиски, і заслуговує на матеріальну і моральну компенсацію. Згідно Корану чоловік може мати не більше чотирьох дружин, якщо він у змозі дотримуватися справедливості між ними: у фінансово – матеріальному забезпеченні, наданні житла, в увазі та турботі про них.
Так наприклад у радянські часи ставлення до жінок виглядало по – іншому. Муза російської революції Олександра Коллонтай говорила що «сучасна сім’я втратила свої економічні функції, а це означає, що жінка має право обирати собі вільних партнерів у коханні». Вона вважала, що лише вільні численні зв’язки можуть дати жінці можливість зберегти свою індивідуальність в суспільстві, де панують чоловіки.
Згідно з Талмудом, єврейського релігійно – юридичного кодексу чоловік може розлучитися з дружиною, коли вона розбила блюдо у його домі або він знайде красивішу жінку, ніж його дружина. Талмуд вимагає від єврея дати дружині розвідного листа, якщо вона їла або жадібно пила на вулиці, годувала грудьми на вулиці, якщо не зачала на протязі десяти днів. Сама ж дружина немає жодного права на розлучення.
Таким чином ми змогли дізнатися про досить цікаві речі. Одні з них є зрозумілими повністю, інші – не зрозумілі для нас. Хоча й існує певна деградація, яка зумовлює цей процес. Проблема нерівності двох статей – чоловічої і жіночої, які іноді протиставляються один одному є невирішеною, але актуальною і в наш час.. Можливо ця проблема буде тривати досить довго.
Науковці знаходять різні підходи до цієї проблеми, аналізуючи і конкретизуючи дане питання, роблять деякі наукові припущення, зміщують акцент на основні помилки у взаємовідносинах між чоловіком та жінкою, в культурному побуті, сімейній ідилії, соціальному інституті, виконанні сімейних та релігійних обов’язків, в дотриманні правил етики та моралі. Саме ці питання є вихідним положенням для багатьох науковців.
Подвижник християнського вчення етики та моралі Максим Сповідник сказав дуже цікаву фразу: «Людина може створити рай на землі, якщо вона його носитиме в середині себе ».
То ж намагаймося все робити для того, щоб наші справи відповідали не лише закону людської моралі, а й християнській етиці, тоді ми зможемо створити цей рай на землі.
Стрикалюк Богдан, магістр релігієзнавства