Історія релігійРелігія

Преподобний Даниїл Стовпник

Життя та чернечий подвиг

Народився у 409 році нашої ери в  місті Самосата (Месоптомамія) в благочестивій християнській сім’ї. Історія його народження є надзвичайною. Його батьки Ілля та Марфа – християни, які не мали дітей.Ними складена молитовна обітниця : якщо народиться дитина, то вона буде посвячена  на служіння Богу. Воля Божа була виконана, в побожних людей народився хлопчик. Хлопчик не мав імені при народженні. Для утримання обітниці, батьки прийшли в монастир до ігумена. Оскільки імені в дитини ще не було, ігумен відкрив Богослужбову книгу і натрапив на  одне із імен – Даниїл. Згідно обітниці, батьки все ж залишають сина, в монастир його не прийняли через малий вік.

Преподобний Даниїл Стовпник

У дванадцятирічному віці хлопцеві вдається втекти з дому до монастиря. Батьківське серце було наповнене великою радістю, коли дізналися, що він тут. Ігумену вже нікуди було дітися. Недільного дня ігумен монастиря звершив чернечий постриг над юнаком, забороняючи часті відвідування з ним. Батьки зрозуміли правила і старалися цього не робити.

У швидкому часі чернець звершував подвиги, від яких приходили  в здивування брати-ченці. По дорозі з ігуменом, в Антіохії чернець Даниїл зустрічається з Симеоном Стовпником.  Симеон в той час стояв на високому стовпі і молився. У Даниїла промайнула думка, а коли б і йому стати на шлях такого ж подвижництва.

Симеоном Стовпником сказано про майбутнє подвижництво ченця Даниїла. Після цього Даниїл здійснював подвиг затворництва. Даниїлу було відкрито про місце духовного подвигу. Даниїл вирішив віддалитися у Фракію. Поселився в місці, де раніше було язичницьке капище, взявши з собою двох учнів.

Взялися за будівництво стовпа. Тридцять три роки на цьому стовпі подвизався Даниїл Стовпник. Стовпництво – це один із видів християнського подвижництва, коли людина перебуває у вертикальному положенні під час молитви. Йому довелося боротися з багатьма пристрастями та різними бісівськими спокусами.

Даниїл Стовпник удостоївся дару здійснення чудес та зцілень людей. До нього приходила велика кількість людей, шукаючи допомоги правильного духовного життя. Навіть коли той був рукопокладений на пресвітера константинопольським патріархом, продовжував далі займатися стовпництвом.

Чудесні зцілення

Завдяки молитві  Даниїла син константинопольського префекта Кіра став здоровим,  зцілив  глухонімих дітей, єретики прислали блудницю, зцілену від біса, зцілення отримували  прокажені та кульгаві. Преподобний вів подвиг і ніколи не скаржився, що у нього виразки або замороження. На вмовляння учнів зроблений залізний навіс.

Чернець був прозорливим, йому були відомі потаємні бажання і замисли в людських серцях і наставити їх на правильний шлях. Даниїл не шукав помсти, проявляючи добро до тих, хто скривдив. До того ж пророкував про велику пожежу в місті Константинополь.

Через святі мощі Симеона Стовпника за наказом Даниїла  отримав зцілення кривий син золотаря. З допомогою надісланих на прохання Даниїла речей зцілялися раби, родичі, друзі сотника в Іспанії.

Перед смертю преподобного являлися усі святі. Вони звернулися до подвижника аби він прийняв святе причастя. День смерті ченця ознаменувався зціленням біснуватого біля стовпа.

Подвижник досягнув глибокої старості і перед смертю сказав, щоби його учні завжди пам’ятали про смирення, звершували піст, наслідували убогість і мали любов між братами і до Бога. У 489 році старець Даниїл Стовпник помер.

У день пам’яті святого ІX столітті нашої ери Йосифом Піснеписцем та Феодором Студитом укладено піснеспіви, якими має послуговуватися церква аби вшановувати великого подвижника.Старця було поховано біля місця подвижництва – стовпа, поруч поховавши мощі отроків Вавилонських.

Іконографія зображає старця Даниїла Стовпника у звичному на той час вигляді: довга борода,  чернечий одяг з куколем, схрещеними або ж піднятими  в молитві руками.

Прийнято вшановувати пам’ять старця Даниїла Стовпника 24 грудня за юліанським календарем.

Християнське подвижництво – один із важких шляхів боротьби з власними гріхами. Це наочний приклад життя святого подвижника  віри і духовного благочестя, який власними стараннями і прагненнями досяг того, чого іншим не під силу. Чи можемо ми уявити людину, яка насмілилася здійснити подвиг заради Господа?

Для здійснення подвигу необхідно три речі: віра в Бога, молитва, утримання від зла. Адже сучасний світ чернецтва кардинально відрізняється від попереднього. Чи знайде він таких подвижників як преподобний Даниїл Стовпник

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій