Релігія

ПАЛАЮЧІ ПІРАМІДИ НА СВЯТО ПЕТРА ТА ПАВЛА

12 липня православні християни святкують день апостолів Петра та Павла. Це свято існує багато століть й сягає своїм корінням ще дохристиянських часів. На свято заведено розпалювати вогнища – вважається, що у цей день вогонь має містичну силу та відганяє небезпечних навських духів, зокрема, русалок. Ще у цей день на сході сонця збирають квіти у полях та приносять додому – це сприяє достатку. У цей день виконують обряд дарування ягід.

ПАЛАЮЧІ ПІРАМІДИ НА СВЯТО ПЕТРА ТА ПАВЛА

Збираються ягоди, які відносяться на кладовище – щоб пригостити духів предків, а також ягоди дарують малозабезпеченим людям. У цей день також накривають столи у хаті новими скатертинами, а також розвішують у хаті нові рушники.

   Ще у цей день збирають з полів 12 трав, кладуть під подушку й замовляють отримання інформації уві сні – після чого засинають й бачать уві сні відповідь.

   Вважається, що полум’я від вогнища має у цей день добру містичну силу. Тому розпалюють вогнища. Вогнища зазвичай конічні. Але є в Українських Карпатах місця, де є гори пірамідальної форми. Найбільше таких гір на Закарпатті (селище Вишка) та на Буковині (селище Усть-Путила). Саме у Вишці на Петра та Павла на горі Красія будують вогнища у формі пірамід – висотою у кілька метрів! Полум’я здіймається на десятки метрів – здається, дістає самого неба. Палаючі піраміди видно з великої відстані.

   Частину попелу від вогнищ на свято Петра та Павла приносять додому й посипають їм городи. Кажуть, що після того гарний врожай, а також зникає гусінь й інші шкідливі комахи.

   Звичай розпалювати вогнища у пірамідальній формі є не тільки у карпатських народів, але у мешканців мексиканського штату Ч`япас – там піраміди викладають з свічок. Також у США у ХІХ-ХХ століттях будували велетенські піраміди з сухих гілок та бочок та підпалювали їх. Американці запозичили цей звичай у давніх індіанців.

   Також часто палаючі піраміди будує сама природа під час виверження вулканів. Останній раз такий феномен спостерігався при виверженні вулкана Кумбре-В’єха.

Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
5
Щастя
4
Любов
3
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Релігія