Якщо я подорожую всесвітом і бачу, як з’являється чорна діра, я йду туди. Не те щоб в  Interstellar Меттью МакКонахі взаємодіяв зі своєю шкалою часу. Отже, передумовою було те, що ви заходите в чорну діру і маєте доступ до цих вищих вимірів. Але починаючи зі звичайного життя, ми маємо три виміри, які нам знайомі на сітці. Ви можете подумати про це як про те, на якій вулиці в Нью-Йорку, на якій вулиці, на якому проспекті та на якому поверсі будинку ви можете когось зустріти. Це три координати, які  б ви дали. Пам’ятайте, однак, коли б ви не призначили зустріч з кимось, ви не встигнете. Так. Так. Не має часу без місця. Ви також не знайдете  місце без часу.

Отже, фактичні координати для зустрічі з кимось потребують чотирьох чисел, загалом чотири координати, три просторові координати та одну часову координату. Ви ніколи не сказали своєму другові, я зустрінуся з вами о 10:00 завтра, де ви ніколи не сказали, я зустріну вас на розі 33-ї та третьої, коли ми інтуїтивно знаємо, що нам потрібен простір у часовій координаті разом щоб життя розгорталося будь-яким значущим чином. Тож ідея, що ми живемо в чотирьох вимірах, не повинна дивувати людей. Насправді ми сприймаємо це як належне, але різниця в тому, що ми не в’язні свого тривимірного простору. Я можу ходити вліво і вправо. Я можу стрибати вгору і вниз. Я можу ходити вперед і назад і можу це повторювати.

Я можу отримати доступ до всіх точок свого тривимірного простору. Але я в’язень сьогодення, назавжди переходячи з минулого в майбутнє. У мене немає доступу до минулого. У мене немає доступу до майбутнього. І тому, якщо ви переходите у вищий вимір, нереалістично думати, що ви виходите з виміру часу. А тепер ви дивитеся на час так, ніби ми дивимося на простір. Тож усі запитання, які ми маємо, усі твердження, які ми робимо про наше життя, не мають сенсу у цій вищій системі координат. Ви можете запитати, коли я народився? Хоча ти завжди народжувався? Коли я пішов до коледжу? Ти завжди йдеш до коледжу. Коли я помер? Ти завжди помираєш. І тому, якщо перед вами розкладена вся ваша хронологія, ви маєте до неї доступ і можете заскочити в будь-який момент і знову пережити її.

Ми ще не знаємо, чи можна втручатися в події, які вже відбулися. Якщо вся ваша хронологія вже є, що значить переходити до неї, а потім щось змінювати, якщо вона вже є? Отже, це захоплюючі питання, які є чудовим кормом для науково-фантастичних історій. І ми не знаємо, що в чорній дірі, тому беріть її і біжіть з нею. Ми дивимося у Всесвіт і 85% усієї гравітації, яка там є, має якесь таємниче, невідоме джерело. Ми додаємо всі зірки, галактики, планети, комети, чорні діри.

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.