Дитинство та юність.
До тринадцяти років Глінка виховувався вдома, де отримував прекрасну освіту. В 1817 році батьки влаштували його в благородний пансіон при Головному педагогічному інституті в Санкт-Петербурзі. Михайло успішно навчається там і паралельно бере уроки у найкращих музикантів Петербургу.
Творчий шлях.
Після закінчення пансіону Глінка посилено займається музикою, пробує свої сили в якості композитора. В цей час він знайомиться з багатьма видатними людьми того часу: В.А Жуковським, Адамом Міцкевичем, А.С. Грибоїдовим, В.Ф. Одоєвським. Підтримує відносини з А.С. Пушкіним, з яким познайомився ще під час навчання. З під його пера виходить багато прекрасних пісень та романсів.
В пошуках натхнення та нових вражень в 1823 році Глінка їде на Кавказ. А в 1930 році вирушає в подорож по Європі. Він подорожує по Германії і надовго затримується в Італії, де вивчає італійську музику і продовжує писати свою.
Отримавши в 1934 році звістку про смерть батька Глінка повертається в Россію.Там він починає роботу над російською національною оперою «Життя за царя». Прем’єра її відбувається 09 грудня 1836 року. Опера має шаленний успіх, як у критиків так і у публіки.
Окрилений успіхом композитор працює над наступною оперою «Руслан і Людмила». Вона була представлена в грудні 1842 року і на жаль отримала багато критики. Це підкосило Глінку і в 1844 він виушив в тривалу подорож по Європі. Там він продовжував творити, давав концерти, періодично повертаючись в Росію.
Особисте життя.
В квітні 1835 року Глінка взяв шлюб зі своєю дальньою родичкою Марією Петрівною Івановою. Однак їх шлюб не був надто вдалим.
В 1839 році вже немолодий композитор знайомиться з Катенькою Керн, донькою «музи» Пушкіна Анни Керн. Між ними виникає бурхливий роман. Після того як композитор залишив свою дружину відносини з Катенькою активно розвиваються. Вона стає його натхненням і сенсом життя. Їй він присвячує багаточисленні пісні та романси.
Глінка намагається розлучитись з дружиною, яку викрили в таємному вінчанні з корнетом Васільчаковим. Проте процес затягується. В цей час Катенька вагітніє і Глінка приймає непросте рішення. Він дає Каті значну суму на «звільнення» від позашлюбної дитини. Її висилають з міста і поступово їхні почуття сходять нанівець. Після довгоочікуваного розлучення Глінка більше не наважується зв’язати себе новим шлюбом. А Катерина Керн виходить заміж за юриста.
Життєвий шлях видатного композитора закінчився 15 лютого 1857 року в Берліні.
Іванка Драговіч