Історія музею
Даний музей відкрився восени 2008 року, хоча експонати збирали вже давно, з вісімдесятих років. У музейних залах можна побачити експонати з різних країн, зокрема експонати з:
- Єгипет,
- Туреччина,
- Пакистан,
- Бахрейн,
- Саудівська Аравія,
- Ірак,
- Іран.
Цей музей є першою спорудою такого плану в арабських держави в Перській затоці. У стінах музею міститься значна колекція предметів, які пов’язані з ісламом. Крім цього, тут розташовані інститут і бібліотека.
Даний музей співпрацює з іншими великими музеями, і за домовленістю організовують великі виставки. Протягом всього року в столиці Катару показані відповідні колекції з різних великих музеїв, наприклад, з Лувру, Метрополітену.
Будівля музею
Музейні зали оформлені відповідно до арабськими традиціями, при їх оформленні використовувалися традиційні місцеві орнаменти. І хоча вартість будматеріалів була досить висока, кімнати музею відрізняє стриманий і лаконічний стиль.
Автором проекту музею є Іо Мін Пій, всесвітньо відомий архітектор. При зведенні будівлі будівельники з Туреччини орієнтувалися на традиції ісламської архітектури. І хоча будівництво завершилася в 2006 році, музейний будинок піддавався реконструкцій, і в остаточному вигляду він постав перед відвідувачами лише два роки по тому.
У центральному залі музею у відвідувачів є можливість відпочити, насолоджуючись видом на затоку. Підлога залу прикрашає мармурова розетка, а на другий поверх відвідувачі можуть підняти по подвійних спіральним сходах. Освітлення атріуму забезпечує кільцева люстра, яка прикрашена арабською в’яззю. У залах музею представлені рукописи, предмети одягу, металеві вироби, прикраси та кераміка. В одному із залів відвідувачі можу побачити довгий перський килим, а в іншому туристів зустрінуть кинджали з незвичайними різьбленими піхвами. Привертають яскраві і самобутні іранські кахлі.
Необхідно підкреслити, що представлена в катарському музеї колекція пов’язаних з ісламом предметів вважається найбільш повною і всеосяжною. Загальне освітлення в музеї в Досі відсутня, предмети представлені таким чином, що будь-якої окремий експонат не виділяється променями світла.
Крім того, для зручності в переміщенні між поверхами були спроектовані ліфти. При цьому будівля була спроектована так, щоб на будь-якому поверсі музею гості змогли б побачити атріум.
Відвідувачам необхідно пам’ятати про те, що по вівторках музей не працює. Крім того, після відвідування музею можна придбати сувеніри в розташованій неподалік сувенірній крамниці.
Катарський музей є унікальним місцем, в ході відвідин музею можна дізнатися про походження ісламу, про те, як ця релігія розвивалася, і яке відбиток іслам знайшов в культурі і мистецтві.
ІГ