Приписували кельти камінню будь-які магічні властивості — незрозуміло. За уявленнями друїдів, камені можуть збирати і спрямовувати земну енергію, тому вони і використовувалися як вівтарі в центрі кола, в якому кельтами проводилися жертвоприношення богам. Головна вісь Дромберга орієнтована на зимове сонцестояння, вхід до кола знаходиться на північному сході, вівтар — навпаки.
Два камені в центрі лівого півкола мають вельми незвичайну форму: один — ромбоподібний, другий — фалічний. Ці оброблені камені символізували для друїдів жіноче і чоловіче начала відповідно. Чотирикутна плита в південно-західній стороні Дромберга має дві овальні яйцеподібні виїмки і накреслений знак у формі сокири. Історики і археологи так і не можуть визначити функцію цих структурних елементів Вівтаря друїдів.
При розкопках на цьому місці археологами була виявлена яма і залишки спалених кісток в центрі кола, що також говорить про проведення на цьому місці сакральних жертвоприношень. У тридцяти метрах від мегалітів перебувала своєрідна кухня на відкритому небі і дві кельтські хатини. Місцева традиція пов’язує Дромберг з чорною магією, а багато окультистів з усього світу також висловлювали свій інтерес до цієї споруди.
Іван Гудзенко