Історія релігійІсторія філософії

Мішель де Монтень

Мішель де Монтень народився 28 лютого 1533 року на південному заході Франції у фамільному замку у місті Сан-Мішель-де-Монтень.

Змалечку Мішель повчав вивчати латинь, більш того, усі члени сім`ї і навіть прислуга розмовляла с з ним виключно на латині. Коли йому виповнилося 6 років, батько відправив його в Бордо, навчатися в місцевому коледжі. У коледжі Монтень освоїв граматику та риторику.

Мішель де Монтень

Після коледжу Мішель відправився вивчати право до Тулузького університету.
У віці 21 року Мішель почав працювати суддею в місті Періге, а потім засідав у парламенті Бордо. У 1565 одружився з Франсуазою де Шассань.

У 1570 році у віці 37 років Мішель де Монтень залишив роботу у парламенті, повернувся до фамільного замку та приступив до письменницької діяльності.

Першою пробою пера був переклад латинського трактата іспанського теолога Раймонда Самбуде по проханню батька. Роботу над «Пробами» він почав у 1572, через 3 роки були написані перші дві книги, але Мішель не був задоволений своїм твором. Лише в 1580 році «Проби» були опубліковані у місті Бордо. Саме з виходом цих книг пов’язують зародження такого жанру як есе. Спокійне життя продовжувалося недовго, у 1581 році він був назначений на посаду мера Бордо Генріхом ІІІ.

Не зважаючи на передвоєнне становище у Франції, релігійні хвилювання та радикально налаштовану опозицію Монтеня було переобрано. Не дивлячись ні на що, він завжди знаходився на стороні короля и не підтримував гугенотів, але кожен конфлікт намагався вирішити мирним шляхом.
Після відставки, у 1585 році Монтень взявся за написання третьої книги «Проби».

Пізніше він був знову втягнутий в політичні баталії та за свою прихильність до короля, через яку у 1588 році провів деякий час за ґратами у Бастилії. У тому ж році у Парижі вийшло у світ повне видання «Проб».

Останні роки свого життя Монтель постель присвятив редагуванню та вдосконаленню своїх «Проб». Помер Мішель де Монтень 13 вересня 1592 року через сечокам`яну хворобу у своєму замку.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій