Історія релігійМасонство

Масони – історія та віровчення

Масони або як їх ще називають «вільні каменярі» — це своєрідна організація, основу якої формували торгівельні гільдії з багатовіковою історією. Виникла в період XVІ-XVІІ століття. Зазвичай члени організації роблять зібрання в ложах, ритуально інсценуючи історію біблійної розповіді про Хірама – аріхітектора царя Соломона, який отримав від нього особливе важливе доручення – проведення будівельних робіт Єрусалимського храму.

Масони здатні посідати різні ступені, з допомогою рукостискань, ключових слів та особливої одежі. Через проведення ритуалів масони бажають бути гідними своїх братів, їхньої довіри та вірності до них. Масони досить часто зустрічаються в суспільстві; приймають безпосередню участь  в культурних заходах щодо зміцнення спільнот, здійснюючи благодійні внески у фонди.

Масони – історія та віровчення

Проводячи історичний екскурс наштовхуємося на цікаві факти про саме масонство. Справа в тому, що дослідження зроблені науковцями підтверджують наявність існування масонів в середньовічний період. Висунена теорія щодо можливого походження груп, що вийшли з лицарських орденів: тамплієри та розенкрейцери.

Сам термін «масон» у перекладі із старофранцузької мови означає «вільний каменяр». Масонством використані символічно характеру будівельні інструменти: циркуль і лінійка (напівкутник). Адміністративна організація масонства – великі ложа. Великим ложам підконтрольні масонські ложа, які перебувають під їхньою ж юрисдикцією. У ложах нараховується від п’ятнадцяти, а той й двісті  осіб, що територіально об’єднані. Одні ложа визнаються іншими, а інші, згідно масонських правил не визнаються. Організацією додаткових ступенів скеровуються члени масонських лож, які мають у повному володіння незалежний орган управління. Але деякі з масонських організацій  перебувають під повним контролем  організацій додаткових ступенів.

Масонство зазнало поширення у світі, враховуючи країни Західної Європи, а також США, Росію, Україну. Представляється різними організаційними формами: ложами, великими ложами, верховними радами, капітулами, ареопагами, консисторіями, федераціями та конфедераціями. На даний час нараховується за підрахунками чотири мільйони масонів.

Масони називають своє товариство езотеричним, оскільки збереігаються приватні таємниці. Активність організації виявлена завдяки благодійності, моральній досконалості, з вимогою віри у Великого Архітектора, розвитку та збереження дружби між братами-масонами. Зібрання мають ритуальну форму і висловлені досить символічно.

Є подібність в ритуалах масонських лож. У них використаний підхід архітектурного інструментального символізму. Це спостерігається у франкомасонів, котрі здебільшого займаються не фізичним, а філософським будівництвом. Символізмом вони позначають моральні та етичні уроки: братерська любов, правда та істина на прикладі сучасного французького гасла: свобода, рівність, братерство.

Символи, які досить часто використовуються  відносять до традиції масонів, зокрема такі як: накутник, кельня, циркуль, рівень, молоток, зубило, лінійка, фартух. Ще одним із таких символів масонства  є трикутник з відкритим оком (запозичене в християнстві). Вказаний символ зустрічається в Ахенському соборі (Німеччина). Символічна дельта у вигляді трикутника з оком всередині є прямим нагадуванням масонам про проникнення Творця – Архітектора. Для ліберального масонства дельта у формі трикутника – знак просвітлення або ж принцип свідомості.

У масонів заборонена дискусія стосовно політики та релігії. Тому важливіша Вища Сутність. Англомовні масони мають свою сакральну книгу – Біблію короля Якова, оскільки іншої не потрібно. Якщо членами масонського ложа сповідується одна із релігій, то під час  ініціації використовується той  священний текст, який співвідносить людину з її віросповіданням. Ложа нерегулярних масонів користуються конституціями.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...