Історія

Марк Антоній

                                             

Марк Антоній – римський політичний військовий діяч.

Народився 83 року до нашої ери в родині аристократів. Цей аристократичний рід мав вагомий вплив на суспільне життя римських громадян. Наприклад його дід, якого називали Оратором був цензором та консулом, підтримуючи реформаторські ідеї Сулли підданий страті. До консулату входили родичі по лінії батька та матері майбутнього полководця – Гай Антоній Гібріда та Луцій Юлій Цезар.

Батько Марк Антоній займав посаду воєначальника, соратники прив’язали йому прізвисько «Критський», котре не стосувалося якихось великих військових подвигів, оскільки недобру пам’ять залишив про себе. Його матір Юлія – родичка римського імператора Гая Юлія Цезаря, тому не випадково її чоловік просунувся у військовій кар’єрі. В Марка та Юлії народилося троє синів: молодші за віком Гай з Луцієм і старший Марк Антоній. У 71 році до нашої ери батько помер, залишивши після себе великі борги.

Матір Марка виходить заміж вдруге за претора Публія Суру, життя з яким не тривало довго. Сура був страчений за змову, організовану Луцієм Катіліною. У викритті змови допоміг римський філософ Цицерон та Марк Антоній.  Марк отримує освіту вдома за прийнятими заведеними аристократичними традиціями. Він дозволяв собі непристойні речі, які не личили особі аристократичного роду. Аморальні вчинки довели матір Марка Антонія – Юлію, яка прийняла рішення – вигнати сина з дому.

Відправляється до Греції, займається вивченням філософії та риторики, зрештою це йому набридає і хлопець вирішує йти в легіонери. Юнак приєднується до легіону проконсула Сирії Авла Габінія. Тут набуває військових навиків та вмінь, демонструючи себе відважним та хоробрим легіонером. Авл пропонує Марку Антонію очолити кавалерію і той справляється з виконанням своїх військових обов’язків. Завдяки Марку подавляється бунт Арістобула ІІ в Юдеї, надається допомога Птолемею ХІІ у поверненні єгипетського трону.  Завдяки Марку Птолемей виявляє співчуття над ворогами,  дає право на почесне поховання їхнього воєначальника Архелая.

Навіть єгипетське військо стало прихильним до полководця Марка Антонія. Саме тоді полководцю вдалося познайомитися з царевою дочкою Клеопатрою. Після свого повернення зустрічається з імператором Цезарем, допомагаючи йому в державних справах. Антоній проявляє себе як мужній воїн, військовий стратег, надихаючи військо прикладом своєї відважності, мужності та сміливості. Цезарем усе це оцінювалося, імператор міг повністю довірити управління державою Марку Антонію. В управлінні Марка зосереджувалися території держави. Багате життя розпочинається в результаті взяття Галії.

Марк Антоній

Імператор призначає його квестором (розпорядник з фінансових господарських питань), а вже потім авгуром та народним трибуном. Завдання народного трибуна в Сенаті полягало у тому, щоб не допустити прийняття рішень, котрі сприятимуть утискам прав Юлія Цезаря. У 50 році до нашої ери – повертається в Рим для отримання посади консула, проте зібрання, очолене Гнеєм Помпеєм почало чинити спротив, вимагаючи складення повноважень Цезарем.

Сенат почав виступати проти Антонія і навіть вигнав його з Риму. Вістка про неправильні вчинки дійшли до Цезаря. Імператор оголошує Сенат поза законом. Відбувається громадянська війна Римської республіки. Для того, щоб заспокоїти «непокірних». У 44 році до нашої ери зміцнюється влада Марка Антонія як консула, а його брати Гай та Луцій займають посади претора і народного трибуна. Протистояння з Сенатом продовжується.

Вбивство Юлія Цезаря вивело Марка Антонія з себе, він вирішив помститися відразу ж після його поховання. Взявши в руки закривавлений одяг як доказ смерті правителя Риму, виголосив сильну промову, котра настільки сильно вплинула на римський народ, спонукаючи його до битви з справжніми вбивцями імператора Цезаря.

Марк Антоній створює «Другий тріумвірат», допомагаючи внуку Цезаря – Октавіану. Цей політичний союз тривав десять років. Після закінчення союзу розпочалося серйозне протистояння між обома, в результаті Марк Антоній зазнав поразки. Із його особистого життя відомо, яким він залишався полководцем і прихильником жіночих сердець. Спочатку одружився з дочкою вільновідпущеного раба Фадією, другою дружиною стала вдова протектора Сицилії Фульфія, яка була настільки ревнивою до своїх конкуренток, що навіть зважилася на розв’язання війни в Перузії. Народила двох синів: Юла Антонія та марка Антонія Антілла.

У 40 році до нашої ери поховав дружину. Одружився з сестрою Октавіана Августа – Октавією. В подружжя народилися дві доньки – Антонія Молодша та Антонія Старша (обидві відіграють важливу роль в римській республіці). Ще будучи одружений симпатизує молодій цариці Клеопатрі. Перебуваючи в Олександрії, оголошує царицю Нілу  Клеопатру своєю дружиною. Єгиптянка підкорює серце Марка Антонія і той потрапляє в її чари. У них народилися близнюки: Клеопатра Селена, Олександр Геліос, Птолемей Філадельф.

Марк Антоній  управляє східною імперією, розділяє свої володіння між Клеопатрою та дітьми. Поки Антоній купався в славі з Клеопатрою, співвітчизники бачили втрату глузду через жінку. Дійшло до того, що він вирішив розірвати стосунки з Октавією, вмовляючи її  залишити Рим. Марк Антоній  своїм завітом про поховання його як консула в Олександрії сам собі «підлив у вогонь олії». Римська спільнота цього не схвалила, ситуацією скористався Октавіан Август. Окставіан звернувся до Сенату про відсторонення Марка Антонія, Єгипту була оголошена війна.

У 31 році до нашої ери відбулася вирішальна битва під Акцією, в якій Октавіан завдав нищівного удару військам Марка Антонія. Марку Антонію залишилося тільки переховуватися. Через рік Октавіан завоював із військом Єгипет. У 30 році до нашої ери, не бажаючи бути переданим в руки римського правосуддя закінчує життя самогубством.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія

img-8 Історія

Мова геез

Геезська мова (геез) – одна з найдавніших семітських мов, що має величезне культурне та релігійне ...