Маат представлялася у вигляді сидячої жінки з пером страуса на голові. Іноді крилатою; також могла зображатися лише за допомогою свого атрибуту — пера або плоского піщаного передвічного пагорба зі скошеною однією стороною.
У вищому розумінні богиня представляла собою космічний вселенський порядок і закон, отриманий в дар від бога — творця, на етапі створення світу. Цьому закону підкоряються абсолютно всі процеси всесвіту. Зміна пір року, рух небесних тіл, і інші космологічні процеси. Уявлення єгиптян про Маат — є знання всесвіту і планеті. Всі образи богині мали практичне підтвердження і проекцію в повсякденності.
Образ Богині Маат містить в собі, як закономірності існування вселенського простору, так і принципи побудови нормального гуманного суспільства. Правлячий цар прислуговує Маат за допомогою виконання обрядів, виграних війн і особисто знищуючи брехня, хаос, руйнування. Проводячи щоденні богослужіння в храмі Богині Мат, правитель ставав правлячим намісником на землі, а прояв вищої волі творця.
Культ богині Маат існував ще з епохи Стародавнього царства; а період становлення царювання нової династії фараонів богиня постала як дочка сонячного небесного царя. Богиня протегувала працівників правосуддя, жерців вищих станів. Скульптурне зображення Богині було еталонної мірою краса і естетики.
У стародавньому Єгипті судді вважалися — головними жерцями богині Маат. При здійснення правосуддя над злочинцями, як доводять деякі вчені єгиптологи, мірою правосуддя служило саме перо Маат (перо страуса). На одну чашу терезів поміщали серце, а на іншу перо як символ правди. Легкість Серця була необхідна для вознесіння Духа у вищі світи.
У єгипетському пантеоні Маат уособлювала не тільки Істину, але і рівновагу, чесність і порядок у Всесвіті. За одним із переказів якщо зважувати серце легше перо Маат, то душа неможливе подальше її перевезення до вищих світи. В іншому випадку душа повинна знову втілитися на Землі в надії, що наступного разу вона проживе життя, в якій досягне цієї надзвичайно важливої легкістю Серця.
Іван Гудзенко