Психологія

Кодування від алкоголізму: найефективніші методики

Алкогольна залежність чи алкоголізм – це захворювання, головним симптомом якого є сильний потяг до спиртного. Самостійне лікування такої хвороби є надзвичайно важким, оскільки зазвичай залежна людина не визнає себе такою.

Кодування від алкоголізму: найефективніші методики

Алкоголік вважає, що він кине пити будь-якої миті, коли захоче, але так і не кидає. Від нього йде дружина, у нього виникають проблеми на роботі (аж до звільнення), в його організмі відбувається серйозна перебудова, страждають усі органи та системи. Якщо нічого не зробити, то згодом стан погіршуватиметься, людина стане ізгоєм суспільства, перестане за собою стежити, а також набуде маси супутніх алкоголізму патологій.

Родичі та близькі хворого повинні вмовити його звернутися до наркологічного центру для лікування, або ж здійснити кодування від алкогольної залежності. Наразі також можливий виклик лікаря-нарколога додому. Такий візит буде анонімним. Лікарі приїде на звичайному цивільному автомобілі та у звичайному одязі, тому сусіди не дізнаються, хто саме вас відвідував. Лікування в приватній наркологічній клініці також буде анонімним, оскільки жодних записів у медкарті пацієнта про лікування залежності не зроблено.

Чому варто звернутися до наркологічного центру:

  1. Перед початком лікування лікарі проведуть комплексну діагностику стану пацієнта, щоб виявити наслідки алкоголізму, ступінь захворювання та наявність протипоказань до лікування.
  2. На основі даних, отриманих під час діагностики, фахівець підбере оптимальний варіант лікування (наприклад, медикаментозне кодування або психотерапевтичну дію).
  3. Ефект від кодування зберігається довгі роки.
  4. Для тих, хто має протипоказання до медикаментозного кодування від алкоголізму, передбачено метод психотерапевтичного впливу.
  5. За потреби пацієнта можна розкодувати.
  6. Кодування практично не має побічних ефектів. Людина зможе жити повноцінним життям, тільки не вживати алкоголю.
  7. Лікування у клініці є анонімним.

Види кодування

Існує кілька основних видів кодування від алкоголізму:

  • медикаментозне (під шкіру пацієнта вшивають невелику капсулу з ліками або вводять лікувальну речовину внутрішньовенну);
  • психотерапевтичне (за методом Довженка);
  • комплексне.

Важливо знати, що для отримання оптимального результату кодування необхідно також пройти курс реабілітації.

Підшивання капсули

Такий метод кодування є одним із найпоширеніших. Його суть полягає у простій хірургічній операції, яка проводиться під місцевою анестезією і триватиме близько 20 хвилин. Пацієнт не відчуватиме дискомфорту. Підшивають капсули з такими препаратами: Налтрексон та Дисульфірам або іншими. Принцип дії капсули наступний: якщо пацієнт вип’є спиртне, йому стане погано. Знаючи це, він не захоче відчувати нудоту, запаморочення та жар, тому не питиме. Тут головну роль грає стримулюючий фактор негативного впливу капсули на організм у разі алкоголю.

Ін’єкційне кодування та його особливості

Воно має той самий принцип дії, що і у випадку з підшиванням капсули, але тут ліки вводяться за допомогою шприца. Ін’єкція зупинить метаболічний процес розпаду спирту в організмі, через що при його вживанні людина відчує сильний жар, нудоту або навіть непритомність. Важливо знати, що люди, які закодувалися від алкоголізму медикаментозним методом, не повинні вживати навіть краплі спирту.

Наприклад, цукерки з лікером або ромом також будуть небезпечними для нього.

Кодування за методом Довженка

Воно на відміну медикаментозного втручання немає жодних наслідків для організму, тому може використовуватися навіть для людей похилого віку і людей із різними захворюваннями. Важливо не вживати алкоголь протягом тижня до кодування. Головне тут – це бажання хворого кинути пити.

За допомогою психотерапевтичного впливу фахівець навіює пацієнтові необхідність вести здоровий спосіб життя. Але гіпнотичний вплив у деяких випадках є малоефективним, тому його можна підкріпити медикаментозним кодуванням.

Комплексне лікування алкоголізму + проходження курсу реабілітації дасть найоптимальніший результат. Так можна позбавитися залежності назавжди. Але в деяких випадках процедуру доведеться повторити, щоб уникнути зривів.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія