Історія релігійКаббалаРелігія

Християн Розенкрейц – життя та діяльність

Ім’я Християна Розенкрейця безпосередньо пов’язане із спільнотою таємних знань Ордену лікарів Хреста та Рози. Дослідники вважають його образ збиральним. Брати розенкрейцери визнають його фундатором братства.

Народившись у знатній дворянській збіднілій сім’ї, Розенкрейц віддали на виховання ченцю на ім’я P.A.L. Коли юнакові виповнилося 16 років, наставник разом із ним вирушив у паломництво до Святих місць. Вони планували відвідати Єрусалим, але на Кіпрі чернець помер. Залишившись один, Християн продовжив подорож. Тепер його шлях лежав у Дамкар.

Християн Розенкрейц – життя та діяльність

Маги університету Дамкара славилися знаннями у галузі точних наук. Протягом трьох років юнак вивчає математику, фізику та інші дисципліни. Тут він починає перекладати латиною книгу під назвою «М» («Книга Миру»). Наступною зупинкою у дорозі стає місто Фес. Тут Розенкрейц отримує знання в галузі історії, східних мов, філософії, магії та каббали.

В  1420 році молодий мислитель поспішає повернутися до Європи, щоб поділитися знаннями з вченими Старого світу. Європейський науковий світ не приймає його ідеї і критикує і глузує. Розенкрейц повертається до Німеччини, де знаходить трьох однодумців і разом із ними організовує таємне братство. Братство надає безоплатну медичну допомогу нужденним. Після смерті Розенкрейца в 1484 році брати розходяться по світу, щоб виконати покладену на них місію.

За правилами Ордену, братство має залишатися таємним протягом ста років. На 120-ті роковини смерті Розенкрейця під час ремонтних робіт у «Домі Святого Духа» розкривається його гробниця. У ній члени товариства знаходять рукописи.

Маніфест «Слава братства» публікується в 1614 році. Пізніше брати опублікували «Віровизнання братства». Трактат «Хімічне весілля Християна Розенкрейца» вийшла друком 1616 р. У трактатах викладено основні заповіді існування та розвитку суспільства. Головна мета полягає у здійсненні «Загальної Божественної та людської реформи», виховання у освічених державців.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій