Історія релігійЮдаїзм

Хабад – історія та віровчення

Хабад на сьогоднішній день самий відомий і найчисленніший єврейський хасидський рух у світі. Це рух відомий ще, як Хабад-Любавич. Сама назва, Хабад означає «мудрість, розуміння, знання». Заснований рух в 1775 році, Раббі Шнеуром Залманом. З 1813 року до 1915 основні лідери руху проживали в місті Любавич, на Смоленщині.

Раббі Йосеф Іцхак Шнеєрсон, будучи ребе Хабаду, в 1930 перевів центр в Польщу, а на початку  Другої світової війни в США.

У 1951 році, сьомим хабадських Ребе став, Менахем Мендель Шнеєрсон. Він організував широку мережу руху по всьому світу. Хабад починає рости експоненціально, відкрито обіймаючи будь-якого і кожного єврея. Частково пропонуючи іншу модель, ніж існуючі синагоги, які розділені по конфесійним лініях і залежать від членства, рад і зборів.

Хабад – історія та віровчення

Хабад уникає моделі членства і розглядає всіх євреїв, як членів церкви, членів однієї великої родини. Хабадські центри пропонують місце, де євреїв приймають такими, якими вони є, піклуються про них і надають їм можливість зрозуміти глибший сенс свого життя. Хабад визначив для себе унікальну нішу, свого роду бренд, заснований на дії, який приваблює багатьох євреїв і навіть деяких неєвреїв.

У 1994 році Рабин Шнеєрсон помер. Його смерть стала глибоким потрясінням для послідовників. Хабад не визначив нового лідера. Відбувся розкол на «помірних», які не бажають піднімати месіанські питання. Інша група, «мессіанці» стверджують, Шнеєрсон не помер і з’явиться знову.

Вчення сьомого і останнього Ребе Шнеєрсона, включають в себе більше 100 томів переговорів, які він дав на фарбренген. Десятки тисяч листів опубліковані не пізніше ніж у тридцяти томах і зошитах, знайдених в його особистому кабінеті після його смерті. Для його послідовників,  опубліковані посмертно томи продовжують поширювати його вчення. Багато хто стверджує, що їх зворушує глибина навчання і натхнення, які  він пропонує. Ці ідеї багато в чому визначають сьогоднішнє рух Хабад.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій