Історія релігійКараїмствоРелігія

Кенаса (Харків)

Відноситься до караїмських культових споруд , а також є пам’яткою архітектури періоду кінця ХІХ століття.

Історія харківської кенаси

У 1853 році в місті Харкові вперше з’являється кенаса, котра розташувалася на подільському провулку, раніше тут мешкали Ізмайлови.

Кенаса (Харків)

У 1873 році уряд дав дозвіл караїмам будувати молитовний будинок. Була складена пожертва від тридцяти шести сімей караїмів у сприянні будівництва окремої будівлі кенаси. Харківську караїмську кенасу очолив газан Мош, після нього з 1899 по 1917 роки – старший газан Мордехай. Починаючи з 1917 року до її закриття у 1929 харківською кенасою управляв газан Яков. Будівництво сучасної кенаси відбувалося з 1891 і тривало по 1893 рік. Проект будівництва розроблено  архітектором Покровським.

Під час приходу більшовицької  влади караїми були розпущені, а їхню кенасу атеїсти використали під клуб – музей і назву придумали підходящу «Воюючий безбожник». Саме тут розташували транспортну організацію. І якщо поглянути на вид будівлі, то можна собі уявити настільки усе було запущене і приведене до упадку. Практично за комуністів  деякі з частин будівлі перебудували на свій лад. Добудували два поверхи, змінили форми попередніх вікон, на другому поверсі додали вікна, не стало Скрижалей Завіту, якими прикрашався карниз, огорожі, яка оточувала  цю будівлю.

Лише з приходом незалежності української держави, 2006 року кенасу в Харкові повернули релігійній спільноті караїмів. На жаль попередній красивий вигляд харківської  кенаси не повернути, хоча і здійснюються спроби, докладається максимум зусиль караїмською спільнотою. Збираються відповідні кошти на відновлення  кенаси міста Харків.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій