Історія релігійМифология

Кельтська міфологія. Боги і богині кельтів

Кельти — народ, який  колись Британські острови і частину континентальної Європи. Культура кельтів багата на перекази і легенди, які усно передавалися багато століть і трансформувалися. Центральною темою їх легенд були переселення душ, війни, хоробрість і самовідданість. У циклах історій немає місця античним легендам про загробне життя.  Серед великої кількості міфів і легенд виділяють кілька великих напрямків: ірландську, шотландську, валлійську, бретонску  міфології. Вони об’єднані достатком героїчних подвигів, жорстоких битв і любовних історій.

Кельтська міфологія. Боги і богині кельтів

Король Артур — найпопулярніший персонаж в кельтських історіях. До його образу часто звертаються письменники і поети всіх країн і епох. Історики відзначають, можливо з часом стався симбіоз реально існуючої персоналії і усних переказів, в яких фігурував бог Артур. За легендою, мудрий король зібрав лицарів за круглим столом, таким чином вирішивши суперечки про те, хто повинен сидіти поруч з королем. За столом такої форми всі відчували себе рівними.

У мистецтві навіть виникли спеціальні терміни, що характеризують етапи від самого зародження «артуровского» мистецтва на зорі XII століття до його розквіту в пору високого Середньовіччя, занепаду в епоху Ренесансу і «артуровского відродження» у Вікторіанській Англії.

Починаючи з 1960-х рр. до сьогоднішнього часу легенди про короля Артура перейшли в основному у кінематографічну сферу.  Фільми Джона Бурмена, Робера Брессона і Еріка Ромера створили нові, на цей раз кінематографічні, версії світу артуровскіх легенд.

Іншими дарами кельтської міфології сучасного світу стали образи легендарних  друїдів, магів, які часто стають центральними персонажами  в багатьох комп’ютерних іграх. Саме у них навчалися помахом чарівної палички і ремеслам, які прибули до Ірландії по повітрю, племена богині Дану —  світлі і мужні воїни.

Важливим принципом в кельтської міфології і навчаннях друїдів був шлях до центру. Центр, як незримий вузол, пов’язує світ воєдино. Стародавні кельти в своїх орнаментах зображували шлях до центру, закладали в них свої знання, мудрість. Найдавніше кельтське зображення — це лабіринт, як символ людського шляху. Кельтські амулети популярні й донині. Особливо кельтський хрест — з’єднання звичного символу з окружністю, як уособлення вселенського порядку, з’єднання земного і небесного.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
3
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...