Легендарна мудрість Імхотепа послужила тому, що його почали вважати прямим нащадком бога Птаха, приписували йому могутність і надприродні сили. Він став богом-протектором писарів і вчених. Під впливом греків, образ всезнаючої людини поступово почав співвідноситися з особистістю Асклепія, що призвело до розширення сфери його впливу також на лікарів.
Імхотеп походив із стану жерців і чиновників, про його ранні роки практично нічого не відомо, якщо не брати до уваги розрізнених записів. Немає відомостей також і про те, як і де він отримав освіту, основи понять про архітектуру, і яким чином став верховним жерцем і радником при фараоні Джосері. Для свого повелителя, якого Імхотеп пережив на кілька років, він створив проект усипальниці у вигляді піраміди, що піднімається до неба шістьма ступенями, тим самим породивши нову традицію поховань (перш могильники оформлялися у вигляді прямокутників). Піраміда була споруджена поблизу Мемфіса, разом з комплексом супутніх будівель. Вважається, що такий архітектурний елемент, як колона, вперше був використаний Імхотепом.
Крім іншого, до честі Імхотепа приписують докладний опис деяких поширених хвороб свого часу. Грунтуючись на досвіді попередників, цей вчений муж заклав основи єгипетського лікування.
Іван Гудзенко