«Людина сама править своєю долею» — основний, з принципів гуманістичних іудаїстів. А абсолютною силою є не Бог, а людська воля, саме вона здатна керувати долями людей. У США і Канаді налічується близько 10 000 послідовників, а загальна кількість членів організації становить приблизно 20 000 чоловік.
У 1986 році був створений академічний центр Гуманістичного іудаїзму, де прихожанам пропонувалися різного роду програми з професійної підготовки лідерів і викладачів.
Іудаїзм з точки зору гуманістів можна розглядати, як цивілізацію, головне сприймати її не як набір молитов і церемоній, а як культуру, яка визначає ставлення до людей і світу в цілому. Шервін стверджує, що ключовою в гуманістичному іудаїзмі є віра в людину і її можливості.
Спочатку дана організація була створена для тих, хто хоче бути євреєм, але втрачено зв’язок з релігією і Богом. Шервін рекомендував всім нерелігійним євреям відкрито заявляти про своє становище і закликати інших людей жити невідповідно до своїх норм, встановлених в суспільстві, а за відчуттями.
Багато людей, помилково вважають, що члени даної організації заперечують релігію, але це не так, вони лише ставлять на більш пріоритетне місце культурні цінності. Гуманісти стверджують, що для того, щоб бути і залишатися євреєм не обов’язково спілкуватися з Богом. Головне бути в спілкуванні з іншими євреями, сприяти об’єднанню єврейського народу і оберігати культурні та історичні цінності.
Щодо статі, віку чи становища в суспільстві, гуманістичний іудаїзм виступає за рівноправність. І чоловіки, і жінки однаково беруть участь в будь-якій діяльності організації, ще раз підкреслюючи, що всі люди рівні.
Шервін відкидав релігію і не протистояв їй. Він вважав, що у гуманістів своя мета, і вони не повинні нав’язувати її іншим. Незважаючи на те, що засновник гуманістичного іудаїзму був атеїстом, він виявляв повагу до інших релігій і до традиційного іудаїзму зокрема.
Іван Гудзенко