Історія філософії

Гіппархія Маронейська

Гіппархія з Маронеї (350-280 рр. до н. е.) була філософом-кініком. Вона була дружиною кініка Кратеса з Фів.

Інформація про її життя походить із пізніших праць, таких як тексти Діогена Лаертського а також фрагментів і посилань інших авторів. Будучи жінкою в Афінах у 4-му та 3-му століттях до нашої ери, від неї очікували, що вона наслідуватиме приклад своєї матері, залишатиметься подалі від громадськості та присвятить свій час ткацтву та народженню дітей. Після зустрічі з Кратесом, Гіппархія відмовилася від такого життя. Хоча у неї було багато залицяльників, вона сказала батькам, що вийде заміж лише за нього, і незабаром після цього вони одружилися.

Гіппархія Маронейська

Незрозуміло, як Гіппархія вперше почула розмову Кратеса, оскільки жінкам не дозволялося відвідувати філософські лекції, навіть ті, які читалися вільно на агорі.

Гіппархія повною мірою брала участь у житті школи кініків, включаючи дебати з представниками інших шкіл. Усе її листування та письмові твори були втрачені, але, згідно з Судою, вона написала кілька листів до філософа Теодора Атеїста з кіренаїчної школи. Цю школу заснував інший учень Сократа, Арістіпп із Кірени, який стверджував, що найбільшим благом і метою життя є прагнення до задоволення. Арістіпп був першим із учнів Сократа, який заснував школу, яка стягувала зі студентів плату за відвідування лекцій, тому що, як він казав, коли комусь потрібні гроші, він звертається до джерела грошей, і лише родини вищого класу могли дозволити собі посилати своїх синів до них. приватні школи.

Спираючись на пізніших філософів і письменників, вона написала ряд листів і філософських праць, які не збереглися. Пізніші її послідовники, створили твори, які приписуються їй або Кратесу, найвідомішими з яких є «Кінічні послання», які представляють себе як листи Кратеса до Гіппархії, в яких обговорюється цинізм і як з ним жити.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія філософії