Прогнози майбутнього висувалися філософами, пророками, релігійними мислителями того чи іншого часу. Сюди можна віднести імена деяких з них, наприклад Платона, Арістотеля, пророка Старого Завіту Ісайю, новозавітного святого апостола Івана Богослова, середньовчіного містика Мішеля Ностардамуса. Наприкінці ХІХ століття спроби були здійснені Георгом Ерманном через працю «Німеччина в 2000 році», Іваном Станіславовичем Бліохом «Накидка політичної та економічної організації майбутнього суспільства», Густавом де Молінарі, Гербертом Веллсом. У ХХ столітті виникла праця Джона Холдейна під назвою «Дедал, або Наука та майбутнє».
У футурології використовується метод екстраполяції. Екстраполяція як один із футурологічних методів користується спеціальною технікою для того, щою вивчити майбутнє. Сюди входять: різні сценарії, дельфіський метод, використання мозкового штурму та інші. У футурологію включені питання нормативних або бажаних варіантів майбутнього.
Та особа, яка займається прогнозуванням майбутнього стала називатися футурологом. До тих, які вміють передбачати майбутнє у надприродній спосіб, чи недалеке майбутнє або ж передбачають варіант розвитку подій футурологи не відносяться (наприклад економіст передбачив зміну відсоткових ставок в наступному діловому циклі).
Не зрозумілих спроб передбачити далеке майбутнє Всесвіту добиваються ті, яких цікавить космічна футурологія. За звичай можна зустріти щось на кшталт теплової смерті або великого стиснення. Репутація таких футурологів неоднозначна в історичному успіху. Часто вдаються до екстраполяції в майбутньому розвитку сучасних технологічних і суспільних тенденцій. Але технічний прогрес набирає обертів.
Наприклад футурологами 50- х років другої половини ХХ століття вірили у стрімкий розвиток космічного туризму як найпоширенішого феномену, але передбачити дешеві комп’ютери не змогли. Чого тільки не прогнозують, вводячи ще більший панічний страх у суспільстві. Екологічні катастрофи є наслідком недбалого відношення людей до природи, навколишнього світу і інших. Вже що тільки не прогнозували народні умільці, але усе відійшло в небуття.
А як же ш відносилися на рахунок прогнозування кінця світу у 2012 році, внаслідок чого отупіли одні, а збагатіли ті, яким це було настільки вигідно. І вони так собі думали: нехай купують дурні, а ми на цьому заробимо гроші. Насправді так і сталося, люди настільки захопилися тим «кінцем світу», доки не побачили в яку халепу вскочили, проте одумуватися вже було пізно.
Пегас