Психологія досить молода наука, але, як інші науки, вона має свій об’єкт, предмет, методи дослідження, методологію, а також функції. У цьому коротенькому конспекті ви дізнаєтеся про найважливіші функції психології.  Отож, які це функції?

Однією з найважливіших функцій психології  є соціально-діагностична. Вона дозволяє спеціалісту проаналізувати психологічний стан клієнта та його соціально-психологічні зміни.

Функції Психології

Ця функція психології також призначення для більш детального вивчення психологічно стану психічнохворих людей. Також вона через діагностичний аналіз дозволяє спеціалісту на ранніх стадіях виявити у пацієнта небезпечні психологічні хвороби та зриви.

Профілактична функція використовується для дослідження психологічного стану людини, а також аналізу її поведінки та психологічних змін та укріплення соціально-психологічного стану особи.

Функція прогнозу, або прогностична функція, через прогнозування поведінки особи дозволяє дослідити зміни у психологічному стані  та чітко простежити, як у майбутньому буде змінюватися психологічний стан людини.

Соціально-терапевтична функція – це соціальна терапія. Ця функція дозволяє проаналізувати  основні соціально-психологічні проблеми пацієнта на основні засобів терапевтичних методів та процедур .

Соціально-терапевтична функція допомагає краще соціально-психологічно адаптувати та провести якісну реабілітацію пацієнтів.

Отож, ми розглянули основні функції сучасної психології. Насправді таких функцій виділяють більше, але ми спробували проаналізувати основні та найважливіші з них для психології.

Ігор Дмитрук