Історія релігійСхоластикаХристиянство

Фульбрет Шартрський

fulbertВідомий церковний діяч, теолог, філософ, політик.

Фульбрет Шартрский народився у 960 році поблизу Риму. Фульбрет походив із бідної ремісничої аквітанської сімї, хоча з ранього віку навчився читати.

У 983 році Фульбрет Шартський розпочинає навчатися у Реймській семінарії. Саме у Реймські семінарії Фульбрет знайомиться з Гербетом майбутнім папою Сільвестром ІІ

У 990 році Фульбрет стає помічником єпископа Одіна Шартрського .

У 1006 році Фульбрет стає новим єпископом Шартрським. Зразу після приходу на посаду єпископа Шартрського, Фульбрет вирішує відновити Шартський кафедральний собор.

У 1007  році пише свій фундаментальний трактат «Проти євреїв». У цьому творі Фульбрет виступає проти іудаїзму заперчує його істинність та обраність. На думку Фульбрета Шартрського іудаїзм вичерпав себе і пророцтво про обраного месію вже давно здійснилося у особі Ісуса Христа. Фульбрет вважає, що церква повинна засуджувати іудейське вчення, адже воно суперчить Святому Письму. У 1108 році Фульбрет видає новий трактат «Про вірність». У цьому творі Фульбрет засуджує зраду. На думку Фульбрета людина повинна бути вірна собі і своїм рідним, а головне церкві. Найбільшим гріхом людини є зрада церковним цінностям.

У 1110 році Фульбрет при своїй кафедрі засновує перекладацький центр у якому перекладають праці Аристотеля на латинську мову. Окрім творів Аристсотеля у Шартському перекладацькому центрі здійснювали переклади і інших давньогрецьких філософів, математиків та астрономів, зокрема твори Платона, Плотіна, Порфирія.

У 1020 році Фульбрет Шартрський помирає так і не добудувавши Шартський кафедральний собор. Через сто років Фульбрета Шартського канонізують до лику святих Католицької церкви.

За своє життя Фульбрет Шартський написав близько десяти трактатів, окрім творів Фульбрет увійшов в історію як яскравим політичний та церковний діяч Аквітанії, який завжди прагнув до самовдосконалення.

 БСІД

портал ФІР

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій