Література

Фрауенлоб

Фрауенлоб відноситься до середньовічних мінезінгерів. Генріх Мейсенський став відомим майбутнім поетом, музикантом під псевдонімом «Фрауенлоб» (у перекладі зі старонімецької мови означає «хвала жінці»).

Народився у 1260 році в Майнсені (муніципалітет Ейдсберга). Фрауенлоба відносять до середнього соціального класу. Свою діяльність розпочинає у ролі придворного музиканта. Тоді ставало прийнятним  патронство над мандрівними музикантами, до числа таких відносився він.

У 1299 році Фрауенлоб виконує музичні піснеспіви при чеському королю Вацлаву ІІ, потім карантійському герцогу Генріху Харутанському  та інших світських представників.

Останні роки життя Фрауенлоб проводить у місті Майнц. Заручаючись підтримкою королівського канцлера Петера фон Аспельти. Завдяки сумлінній своїй праці створює першу школу співу, котра стала наслідувальним прикладом для утворення мейстерзангів (школи майстрів-співців, літературно-співочих товариств).

Фрауенлоб

Музичний спадок Фрауенлоба увійшов в Манеський кодекс, Єнський, Веймарський, Кальмарський пісенник, котрі вміщують три лейхи, трисат двадцять шпрух, невелику кількість пісень ліричного характеру. Оскільки Майнський писав твори в честь прославлення Діви Марії, в результаті  діяльності був названий «Фрауенлобом».

Важливого значення набуває один із його музичних творів «Лейх про Марію» (містить п’ятсот вісім віршів та  двадцять строф). Музичний твір виконано у 1300 році. Цей лейх містить парафрази до трьох біблійних книг, серед яких Пісня пісень, Премудрість Соломона, Апокаліпсис.

Поетичні вірші адресуються королю Рудольфу І з династії Габсбургів, а також Вацлаву ІІ. Значний вплив на Фрауенлоба здійснив мінезінгер Копрау Вюцбурзький. Виділяють створені ним мелодійні моделі «тони», наприклад Langer Ton (довгий), використаний у сто двадцяти двох творах композитора. Мелодійні моделі складають наступні тони: літаючий, золотий, зелений, новий, короткий, ніжний, забутий, горлодушитель у дві октави.

Ще при житті Фрауенлоб стає відомим, а тому міг конкурувати з Фогельвейде. Музика Фрауенлоба наспарвді вражаюча і користувалася популярністю як і його вірші. Особлива вимога ставилася  до довгого тону, завдяки якому розспівувалися понад двісті творів музичного мистецтва Фрауенлоба.

Фрауенлоб помирає наприкінці осені у 1318 році. Похований від східної частини Майнцбурзького собору. У 1774 році  могила поета зазнала руйнації і лише  у 1783 році її вдалося відновити.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Література