Історія релігійКатолицизм

Францисканці

Як і будь-який орден католицької церкви відноситься до жебрацьких. Історію ордену пов’язують із видатним проповідником, ченцем, суворим аскетом, святим Франциском Аcсізьким. Заснування ордену датоване 1208 роком. Мета ордену – проповідь апостольської бідності, аскетизм, любов до ближнього.

Офіційне затвердження ордену відбулося 1209 року при папі Інокентію ІІІ. Устав францисканців з 1223 року затверджено папою Гонорієм ІІІ.

Францисканці були відомі через місіонерську роботу в Західній Європі. Англійці, дивлячись на колір їхнього облачення називали їх «сірими братами», французи – кордельєрами (підперізувалися мотузкою), німці – босоногими (ходили босоніж в сандаліях), італійці – братами. За уставом, францисканці мають бути бідними, проповідувати, піклуватися за тілесно і душевнохворих, виконувати послух церкві в особі римського папи.

Францисканці

Орден вступав у дискусії з домініканцями у питаннях доктрини. Дуже були популярні посеред європейських володарів і заслуговували великої поваги у вирішенні світських справ, пізніше їх витіснили єзуїти. Ще з ХІІІ століття підтримували святу інквізицію. Центрами поширення інквізиції були Венсенс, Прованс, Форкальк, Арлє, Ембрене  центральна Італія, Далмація, Богемія та інші. З 1256 року – орден отримує право викладання в університетах.

Ними створена система теологічної освіти, звідси вийшли найвидатніші середньовічні та ренесансні мислителі, а в епоху Нового часу спостерігається їхня активна місіонерська та науково- дослідницька діяльність. Робота ордену зосередилась у володіннях Іспанії, Новому світі, східних країнах. Починаючи з XVIII століття орден францисканців мав на той час тисяча сімсот монастирів, чисельність ченців складала двадцять п’ять тисяч. В ході двох революцій – французької і буржуазної відбулася ліквідація ордену, остаточне встановлення припадає на кінець ХІХ століття (Іспанія, Італія, Франція, а за нею інші країни).

Сучасний стан францисканців такий: тридцять тисяч ченців, сотні тисяч терціаріїв – простих мирян спостерігаються в таких країнах як Італія, Іспанія, Німеччина, Франція, США, Туреччина, Бразилія, Парагвай. Контроль над університетами, коледжами, видавництва здійснюється францисканським орденом. Члени ордену зодягнені у шерстяну рясу темно-коричневого кольору, підперезані мотузкою, до якої прив’язуються чотки, короткий клобук округлої форми, сандалії.

Існують три гілки цього ордену:

  • менші брати
  • менші брати конвентуальні
  • менші брати капуцини

З 2010 року орден менших братів складав чотирнадцять тисяч п’ятсот шістнадцять ченців, конвентуальних – чотири тисячі триста дев’яносто один , братів капуцинів – десять тисяч вісімсот шістдесят п’ять.  На даний час загальна чисельність францисканців не перевищує тридцяти тисяч осіб.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

img-11 Історія релігій

Галліканізм

Галліканізм — це комплекс релігійних і політичних доктрин, які розвивалися у Франції протягом кількох століть. ...