ЕтикаІсторія релігій

Етика в релігії Саєнтологія

saitДовгий час чоловік вважав етику заплутаним предметом, і за останні десятиліття це стало проявлятися в ще більшому ступені. Звідки людина знає, чи поступає вона правильно чи неправильно? Коли вона бачить, що нечесні люди перебувають при владі, злочинці гуляють на волі, а загальноприйняті цінності ні в що не ставляться, то вона, можливо, відчуває, що їй слід піти легким шляхом.

Технологія етики існує в Саєнтології. Саме вона дозволяє людині вибратися вгору, знайти щастя і досягти оптимального виживання для себе та інших. Технологія етики це справжня технологія виживання.

Єдиною рушійною силою в житті є виживання. Підпорядковано йому все живе, всі форми життя прагнуть до кращого, максимального виживання. Протилежністю виживання є загибель.

Прагнення до виживання в Саєнтології називається динамікою. Динаміка це рушійна сила, прагнення, імпульс. Можна сказати, що життя підрозділяється на вісім основних частин, динамік.

Перша динаміка — це динаміка самого себе. Це прагнення виживати в якості особистості, бути особистістю. Ця динаміка включає в себе харчування, сон, навчання, розвиток та інше.

Друга динаміка — це прагнення до життя за допомогою майбутнього покоління. Вона складається з двох частин: перша частина — секс; друга частина — сім’я, що включає і виховання дітей.

Третя динаміка — це виживання групи. Це прагнення до виживання за допомогою групи індивідуумів або в якості групи. Групою може бути коло друзів, люди, що живуть в тому ж районі, клуб, підприємство, громадське об’єднання, держава, нація.

Четверта динаміка — це виживання виду. Четверта динаміка людини — це людський рід. Під цим маються на увазі як чоловіки, так і жінки. Це прагнення до виживання за допомогою всього людства і як всього людства.

П’ята динаміка — це форми життя. Це прагнення виживати в якості форм життя і за допомогою форм життя, таких як тварини, птахи, комахи, риби і рослини.

Шоста динаміка — це МЭСТ або фізична Всесвіт. Слово «МЭСТ» — це абревіатура, утворена з перших літер слів М (матерія), Е (енергія), С (space, від англійського простір), Т (time, від англійського час). Вони є складовими частинами фізичного Всесвіту.

Сьома динаміка — це динаміка духу, прагнення до виживання як духовних істот або прагнення до виживання самого життя.

Восьма динаміка — це прагнення до існування в якості нескінченності. Під восьмий динамікою мається на увазі Верховна Істота або Творець. Цю динаміку саєнтологи називають нескінченністю.

Оптимальним рішенням будь-якої проблеми було б рішення, що приносить найбільшу користь найбільшої кількості динамік. Найгіршим рішенням було б рішення, що приносить найбільшу шкоду найбільшої кількості динамік.

В Саєнтології було відкрито, що виживання людини залежить від того, наскільки добре вона використовує етику відносно своїх динамік.

Що ж таке етика? Етика це розумність. Етика — це дії, які людина застосовує по відношенню до самої себе, для того щоб досягти оптимального виживання для себе та інших динамік. Етична поведінка — це поведінка, яка випливає з власного почуття справедливості людини і його чесності.

Людина в основі своїй хороша. Її наміри по відношенню до себе та іншим є хорошими. Коли людина виявляє, що робить занадто багато шкідливих дій проти динамік, вона сама — спеціально, ненавмисно або несвідомо — стає своїм катом і сама зупиняє себе: злочинець залишає докази на місці злочину, в надії, що його зловлять і не дозволять йому продовжувати шкодити іншим людям. Адже людина в основі своїй хороша і не хоче шкодити іншим. Але не будучи в змозі зупинити себе, вона намагається відновити свою етику, потрапляючи у в’язницю, де вона більше не зможе здійснювати злочини.

Подібним чином людина, яка виводить себе з ладу хворобою або потрапляє в нещасний випадок, вводить свою етику в дію, зменшуючи свою здатність шкодити.

Оскільки динаміки тісно взаємопов ’язані одна з одною, завдаючи шкоду одній динаміці, а отже знижуючи виживання по ній, людина шкодить іншим. Як тільки одна динаміка стає неетичною, вона виходить із спілкування з іншими динаміками.

Дія особи, яка завдає шкоди або порушує моральний кодекс групи називається овертом. Оверт — це не просто нанесення шкоди кому  або чому-небудь. Оверт це дія або бездіяльність, яка приносить найбільшу шкоду найбільшої кількості динамік.

Коли людина робить те, що суперечить морального кодексу, з яким вона раніше погодилася, вона здійснює оверт. Оверт порушує досягнуту раніше угоду.

Якщо людина робить оверт, про який не розповідає і який приховує, це називається вісхолдом. Це те, що на переконання людини, поставить під загрозу безпеку, якщо буде розкрито. Вісхолд — це оверт, прихований від іншої людини або людей.

Якщо людина скоїла оверт і потім приховує його, вона зазвичай використовує соціальний механізм виправдання. Виправдовуючись, вона намагається пояснити, чому оверт насправді не є овертом. Ми інстинктивно знаємо, що виправдання практично рівноцінно визнанню вини.

Деякі церкви намагалися позбавити людину від гніту його овертов, використовуючи для цього церемонію сповіді. Однак, не маючи чіткого уявлення про механізми, які тут задіяні, ці спроби були малоефективними. Для того, що б сповідь була ефективною, вона повинна супроводжуватися повним прийняттям відповідальності. Всі оверты — це результат безвідповідальності в якійсь області життя.

Але люди в основному приховують свої оверти від інших, оскільки вважають, що розповівши про них, вони зроблять ще один оверт. Приховування овертів залишає їх в дії у всесвіті, і ці оверти, ставши вісхолдами, є причиною тривалого зла. Тому вчинення овертов і приховування їх веде до скоєння нових овертів, оскільки людина не бере відповідальність за все, що вона робить.

Відчуваючи тяжкість скоєних овертів, людина починає вдаватися до іншого механізму: до спроби зменшити розмір і гніт оверта. І робить вона це, зменшуючи значущість або псуючи репутацію людини, проти якої був скоєний оверт.

Наприклад, чоловік, який зрадив своїй дружині, потім повинен стверджувати, що його дружина була погана в тому або іншому відношенні. Дружина, яка зрадила чоловіку, повинна принизити його, для того щоб зменшити свій оверт.

Що відбувається далі: людина скоїла досить овертів і вісхолдів проти іншої людини (групи, області життя), вона стає критичною і починає шукати недоліки в тій людині.

Намагаючись утримати себе від подальшого здійснення овертів, людина починає відсторонюватись від тієї області, якої завдає шкоду. І вона стає все менш і менш здатною впливати на свої динаміки і, отже, стає їх жертвою, оскільки динаміки, проти яких вона діяла вороже, починають впливати на неї. І вона починає притягувати проблеми як магніт.

Це відбувається тому, що у людини немає основ технології етики. Їй ніколи не пояснювали, як вона може вилізти з ями, в яку залізла. Неважливо, наскільки чоловік злочинний, він так чи інакше буде намагатися стати етичним.

Олександр  Михайлець 

Церква Саєнтологїї Києва

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Етика

img-9 Етика

Етика як наука

Етика як наука, є глибокою та важливою галуззю, що досліджує моральні принципи, цінності та поведінку ...
img-10 Етика

Що таке етика?

Етика – це система моральних принципів та стандартів, які визначають правильність або неправильність поведінки людини. ...