Історія релігійМифология

Етруська міфологія

Етруски були представники стародавньої цивілізації, яка населяла північно-західну частину Апеннінського півострова в першому тисячолітті до нашої ери. Вони створили унікальну культуру, яка значною мірою вплинула на формування світогляду Стародавнього Риму. Вони вірили, що володіють глибинним  зв’язком з божественністю і не чинили дій без  допомоги вищих істот, які висловлювали свою думку за допомогою різних знамень. Такі ж практики були поширені і в римських поклоніннях. Боги отримали назву «aisar» або «ais»,  вживається в однині. Зв’язок з ними можна отримати в священному місці, яким вважається храм або місце поховання.

Етруська міфологія

Навколо могил існували певні «мани», інакше кажучи — душі предків. В іконографії періоду після 5-го століття до нашої ери померлих зображували у вигляді подорожніх які прямують до підземного світу. Дух померлого міг визначатися як «hinthial» або «той, що внизу». Спеціальний магістрат здійснював контроль над священними об’єктами. У той же час кожен віруючий виконував власні релігійні обов’язки, які поширювалися на усіх етрусків.

Ритуали Етрусків

Всі публічні події супроводжувалися діями священнослужителів (гаруспиків), їх обов’язки могли виконувати і жінки. Для читання пророцтв використовували печінку вівці, яка приносилася в жертву з обов’язковим проведенням спеціального ритуалу. Якщо печінка не мала вад і виглядала здоровою, це сприймалося як хороший знак. Різні порушення або присутність паразитів, вважалися поганою ознакою.  Кожна область печінки відображала думку певного божества. Згідно з цими прикметами гаруспіки визначали, яке божество бажає отримати жертву або підношення.

Загробний світ

Потойбічний світ мав ключове значення в міфології етрусків. Божества підземного світу становили численний пантеон. Найбільш відомим серед них вважався Фебруус. Правити потойбічним світом була покликана богиня Танр, яка мала велику схожість з грецькою Горгоною. Зв’язок світу живих і світу мертвих здійснювалася за допомогою богині Вант, яка несла факел. Її зовнішній вигляд відповідає американській статуї Свободи. Етруський загробний світ містив персонажів з грецької міфології, число яких було кілька доповнено, такими доповненнями як бог Сатре (еквівалент римського бога Сатурна).

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій