Його батько Євфоріон – виходець із аристократів. Як ми бачимо Есхіл народився в багатій заможній сім’ї.
У молодому віці працював у винограднику. Як свідчить один із переказів, Есхілу приснився сон з богом Діонісом, який вказав йому про зароджене трагічне мистецтво. У 499 році до нашої ери Есхілом створюється унікальний твір, який переміг у змаганні драматургів у день свята на честь бога Діоніса (484 р. до н.е.). У 490 році – входив до числа військових грецьких солдат. Приймав безпосередню участь зі своїм братом Кінегіром у марафонській битві з персидським військом, очоленим царем Дарієм І. А через десять років розпочалася битва при Саламіні, сухопутній сутичці в Платеях. Про що власне і написав свою трагедію «Перси».
Був таємним шанувальником культу богині родючості Деметри. Античний філософ Аристотель підтверджує те, що Есхіл, не маючи змоги зберегти сакральний культ, продемонстрував це у сценічних постановках. Обурені глядачі кидали в драматурга камінням, віддаючи на суд. На суді змушений був визнати свою нікчемність. Враховуючи військові подвиги, приймаючи до уваги захист його молодшого брата Амінаса, Есхіл був виправданий. З 473 року до нашої ери Есхіл визнається найкращим лідером змагань серед грецьких поетів.
Ми не маємо точних достовірних свідчень про особисте життя драматурга Есхіла. На думку істориків давньогрецький поет мав дружину з двома дітьми. Згідно поглядів інших дослідників сину Есхіла Євфоріону приписується трагедія «Прометей закутий». І ним же ш був отриманий приз, де той змагався з літератури поруч з Софоклом та Евріпідом, обійшовши їх.
Есхіл власноруч створив від сімдесяти до дев’яносто п’єс. Йому ж приписують авторство «Орістеї».
У своїй роботі з драматургії виробив два літературних жанри – трилогію та тетралогію, як утворили об’єднаний твір драматичного і сатиричного. Дельфійська поезія не дуже його приваблювала, а тому вирішив запозичити гомерівський епос з додатком історичних сюжетів. На превеликий жаль, деякі унікальні шедеври були втрачені, до нашого часу дійшли лише сім трагедій поета. Серед них виділяють наступні трагедії: «Семеро проти Фів», «Орістея» (дана трилогія складається з трьох п’єс «Агамемнон», «Хоєфори», «Євменіди»).
У 470 році до нашої ери місцевий тиран Гієрон І запросив Есхіла двічі відвідати острів Сицілію. Третій візит 456 року виявився фатальним для драматурга Есхіла після якого він помер. Точної причини смерті поета встановити не можуть. На думку біографів драматург швидше за все помер від скинутої орлом рептилії прямісінько на голову Есхіла.
Пегас