Сім’я Гілберт жила окремо від інших сусідів, у них не було телевізора та іншої побутової техніки. Елізабет і її сестра у вільний час складали п’єси й оповідання. Отримавши професію політолога, і не влаштувавшись на роботу за фахом, Гілберт підробляла кулінаром і офіціанткою. Журналістські статті, написані нею про роботу в барі, стали основою сюжету фільму «Бридкий койот». За публікаціями Елізабет був знятий і інший фільм — «Останній американський чоловік».
Елізабет була успішна як письменник історій для журналів, а також отримала покликання після виходу в світ збірки «Паломники». Роман «Міцні чоловіки» Гілберт писала 3 роки, і він став бестселером. Світову популярність автор отримала після публікації «Їсти, молитися, кохати». Книга оповідає про саму письменницю, яка вирушила на духовні пошуки себе після розлучення. Головне, що хотіла донести читачам Елізабет — можна бути нещасною, навіть маючи все, а людина ж має бути щасливою.
Далі розглянемо докладніше духовні посили творчості Гілберт. Перше, до чого закликає письменниця, це шукати радості в простих речах таких, як спілкування з друзями, смачна їжа, сонячний день. Далі, на її думку, потрібно слухати внутрішній голос, слідувати йому. Це дасть можливість зрозуміти те, що потрібно для повного і щасливого життя. Для когось це сім’я і діти, для інших кар’єра і фінансове благополуччя. І звичайно, мріяти і втілювати мрії в реальність. Гілберт наслідує ці не складні правила життя, і навчає цього весь світ.
Іван Гудзенко