БуддизмІсторія релігій

Екай Кавагуті — японський буддійський монах

Кавагуті Екай народився в лютому 1866 в місті Сакаї, і став одним з першопрохідців, одним з найвідоміших мандрівників з Японії, ченцем і письменником. У сім’ї купця він був старшим, і до відходу в монастир його звали Кавагуті Садакіро.

Він ще з раннього дитинства вирішив, що стане ченцем, але його батько, який мріяв залишити йому свою справу не встиг дізнатися про це через ранню смерть.

У передмісті Кіото почав свою чернечу освіту і на його пориви дуже сильно впливав обновленський рух, який був активним серед буддистів в Японії. Суть його полягала в тому, що в Японії буддизм кілька віддалився від справжніх навчань Будди, і учасники даного руху активно займалися поверненням японського буддизму до істинного вчення. Замість того, щоб грунтуватися на старовинних перекладах, цей рух виступав за вивчення оригінальних текстів. Довгий час він вивчав різну медицину, що не раз допомогло йому в його подорожах. Кавагуті до 1891 був ректором в токійському дзенському монастирі, потім кілька років жив далеко від всіх, в Кіото, вивчаючи буддійські тексти, і незабаром відправився в Тибет, де він хотів знайти оригінали буддистських навчань.

Екай Кавагуті - японський буддійський монах

Всього у нього відбулося дві подорожі до Тибету, і чотири в Непал. Перша подорож до Тибету планувалася дуже довго — монах займався вивченням англійської та тибетської перед тим, як в 1897 відправитися в Тибет. Він досить довгий час пробув у подорожі, видаючи себе за китайського ченця, і за час подорожей придбав собі репутацію унікального лікаря. Побувавши в багатьох монастирях, і зустрівшись з багатьма відомими особистостями тієї епохи, він нарешті в 1901 прибув до Тибету. Кавагуті притягнув до себе багатьох людей, проте після розкриття його, він змушений був тікати і пізніше вже через впливових людей зміг врегулювати питання з підтримуючими його людьми, які потрапили під тортури.

У 1903 році він повернувся на батьківщину і через рік вирушив в повторну подорож, в ході якої нарешті в Непалі виявити те, що було закрито в Тибеті. Його знайомства допомогли йому опублікувати свою книгу «Три роки в Тибеті», в тому числі і англійською. Також вже в 21 столітті було знайдено за його ж авторством «Подорож на яке» Він також зміг організувати зв’язок між Японією і країнами  по яким подорожував. В останні роки перевіряв японські навчання, звіряючись з манускрипту і з Тибету. Помер в 1945 році, перебуваючи на лікуванні.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Буддизм

Буддизм

Сучасний буддизм

Буддизм, одна з найдавніших релігій світу, у сучасній ері зберігає свою актуальність та привертає увагу ...