У 1540 – роках — перебував в еміграції у місті Женева, де й зустрівся із Жаном Кальвіном.
У ньому формується протестантський світогляд. У 1559 році в Шотландії пропагує кальвінізм. У 1560 році шотландський парламент приймає акт визнання кальвінізму як державної релігії. У 1561 році — Нокс не сприймає державної політики Марії Стюарт і стає противником її правління і католицизму, який вона сповідувала. Ноксу приписується авторство праці «Історія реформації в Шотландії» (вважається єдиним джерелом, яке детально описує шотландську революцію).
Джоном Ноксом налагоджувалися зв’язки з реформаторами Європи, виконувалися функції священика для англійських протестантських громад — емігрантів у місті Франкфурт – на – Майні та Женева. Тут відбулося об’єднання антикатолицької конгрегації . У 1559 році — Нокс повертається на батьківщину. У 1566 році — формується шотландське пресвітеріанство, завдяки Джону Ноксу римо-католицька церква позбувається своїх повноважень, натомість утверджується Шотландське сповідання, шотландським парламентом приймається схвальне рішення щодо книги Нокса і утворення єдиної пресвітеріанської церкви. Нокс виступає проти жіночого правління, пише трактат про наперед визначення.
Розпочав боротьбу з шотландською королевою Марією Стюарт з династії Тюдорів і отримав тріумфальну перемогу над католицизмом. У 1567 році Марія Стюарт зрікається королівського престолу.
Джон Нокс помер восени 1572 року і похований в місті Едінбург.
Чумаченко Сидор