deizmДеїзм (від латинського  «deus» — бог) релігійно філософський напрямок ,що виник в Англії у 17 столітті,та був розповсюджений в Європі у 18 ст. Деїзм визнає Бога ,але розглядає його як творця всесвіту і його законів. Бог є повністю трасцендетним для людини ,тобто абсолютно недосяжним для неї. Деїзм стверджує,що зі сторони Бога неможливі ніякі одкровення, дарування допомоги людині , думки про неї.

Створений світ,за деїстичними поглядами,схожий на годинниковий механізм, майстер  залишив його без повної уваги. Людина , за деїзмом,зовсім автономна. Для  духовного і тілесного життя людини не потрібно ніякого спілкування з Богом,не потрібно молитов,богослужінь. Тобто релігія з усіма її догматами стає непотрібною та безглуздою. Зайвим стає і інститут Церкви.

Психологічні корені деїзму можна знайти у давньому світі, у прагненні любими засобами стати богом і розпочати нове життя в новому світі. Саме ця спадкова «самість» і заперечення духовності дали  багатьом течіям,серед яких був і деїзм. Так,визнаючи Бога, деїзм повністю заперечив необхідність його для людини. Не випадково деїст Вольтер висував  гасло ,блюзнірське по відношенню до католицької церкви: «Розчавимо  потвору»

портал ФІР

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
1
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій