ІсторіяЛітература

Чи існував насправді цар Агамемнон?

Похід греків на Трою, мабуть, відомий навіть тим, хто історією не цікавиться. Легендарну пригоду описував ще Гомер у своїй знаменитій епічній поемі «Іліада«. Цікаво, що протягом довгого часу сюжет, описаний древнім греком зі своїм творінням, вважався лише вигадкою. Однак ще з XIX століття археологічними розкопками, які проводилися на північному заході Малої Азії, було підтверджено сліди великої споруди, яка мала оборонне призначення.

Чи існував насправді цар Агамемнон?

На підставі досліджень було зроблено висновок не лише про існування такого міста, як Троя, а й про дійсну наявність руйнувань, що збігаються за тимчасовим відрізком з подіями «Іліади».

Агамемнон — мікенський цар, який зумів об’єднати більшу частину території Греції, який, у рядках Гомера, був ватажком греків. Він був не лише одним з головних персонажів поеми, а й реально існуючою людиною, яка згадувалась у хетських хроніках під ім’ям Акагамунас.

Місцем поховання мікенського царя зацікавився німецький археолог Генріх Шліман поставив собі за мету знайти місце поховання Агамемнона. 1876 року, коли Шліманом проводилися розкопки в мікенському акрополі, вченим було виявлено кілька цікавих речей. Це було кілька поховань людей вищого суспільства, що можна було сказати дорогими прикрасами, що лежали поряд з ними, а також на чоловічих скелетах були знайдені золоті маски — атрибути поховання.

Найбільш інтригуючим був той факт, що одна з масок датувалась періодом часу, що відповідав періоду правління Агамемнона. Шліман небезпідставно вважав її маскою легендарного правителя. Посмертні маски повторювали риси обличчя померлого, і, якщо знайдена археологом маска насправді належить Агамемнону, то, у разі, ми маємо, навіть дуже віддалене, уявлення про зовнішності мікенського царя.

Однак із твердженнями Генріха Шлімана погодилися далеко не всі вчені-археологи. З появою сучасних удосконалених технологій, дослідження маски також проводилося. Воно показало, що Шліман міг припуститися помилки в розрахунках, і маска могла з’явитися на кілька століть раніше, ніж припустив Генріх Шліман.

Нехай питання про приналежність маски Агамемнону не закрито й донині, похоронний атрибут вже тісто зв’язалося з ім’ям героя «Іліади«.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія

img-9 Історія

Що робили самураї?

Самураї — це символ відваги, честі та військової майстерності, що став невід’ємною частиною японської культури. ...