Народився майбутній батько філософії прагматизму в місті Кембридж, штаті Масачусетс на початку осені 1839 року. Батько – Бенджамін Пірс займав посаду професора астрономії та математики при Гарвардському університеті. Його син навчався у Гарвардському коледжі, який закінчив у 1859 році. У 1861 році влаштувався на роботу в Берегову , а згодом геодезичну службу. Крім астрономічних і геодезичних досліджень захоплювався філософією та логікою.
У 1863 році – закінчує при Гарвардському університеті Наукову школу з вивчення математики та фізики. З 1869 по 1872 рік в університетах міст Гарварда, Балтимора, Бостона викладає логіку, історію та філософію науки. Пірсом створюється Метафізичний клуб, куди увійшли: Джеймс, Росс, Райт, Ебот, математики, юристи, теологи та інші. У 1877 році – у м. Бостон, завдяки власним науковим дослідженням був обраний як член Американської академії мистецтв та наук. З 1879 року – є членом Національної академії наук. З листопада по січень журнал «Щомісячник популярної науки» опублікував дві статті Чарльза Пірса. Перша отримала незвичну назву «Закріплення вірування», інша ж «Як зробити чіткими наші ідеї». Вони були покладені в основу заголовка есе «Мій заклик на користь прагматизму», стаючи джерелом такого напряму у філософії як прагматизм. Саме тут філософ вводить поняття «прагматизм», формулюючи свій основний принцип, за яким зміст поняття може вичерпуватися повністю уявою про його можливі наслідки. До того ж Пірс вважається засновником семіотики, оскільки написав чимало праць, так як інтересувався математичною логікою.
Отримує запрошення від університету Хопкінса з правом викладання логіки. Включаючи з періоду 1884 по 191 рік веде лекційні курси. З 1891 року йде відставку, залишивши державну службу. Останні роки свого життя американський філософ провів в містечку Мілфорд, штату Пенсильванія, де був похований навесні 1914 року.
Богдан Пегас