БогиІсторія релігій

Бог Вішну

Один з найбільш шанованих богів в індуїзмі, всеосяжний, всюдисущий. Вважається, що він наповнює все створене навколо людини. Вішну один з богів, які становлять божественне тріо, в нього також входять Шива і Брахма. Індійці вірять, що Брахма це творець, Вішну хранитель всього сущого, а Шива руйнівник.

Вішну величний бог і разом з тим жахливий, не менше грізний, ніж Шива. Для вішнуїтів він є верховним божеством, вищим богом. Сила, за коштами якої він проявляється в світі, налічує безліч форм. Їх називають втіленнями або аватарами. Суть таких втілень зводилася до того, що частина сили бога передавалася, народжувалася, у вигляді земної істоти або людини.

Бог Вішну

Такі переродження виникали в той момент, коли зло загрожувало землі і всьому живому. Послідовники цього бога стверджують, що у нього двадцять вісім інкарнацій, проте в індуїзмі основними вважають лише десять.

Існуючі зображення бога Вішну показують дуже вродливого юнака, який одягнений подібно древнім правителям, у нього чотири руки і темно-синя шкіра. У своїх руках він тримає лотос, конічної форми раковину палицю і золотий диск. Вірним супутником і засобом пересування бога є золотий, сонячний птах Гаруда, яка є ворогом всіх змій.

Інкарнації Вішну.

Всі втілення бога можна поділити на два типи, перша половина це люди, а друга половина це тварини. Бог Вішну стежить за великою безліччю всесвітів і поки все знаходиться в рівновазі, він просто спостерігає, але в разі виникнення небезпеки з’являється в тому чи іншому світі або цілком, або повністю. На землі, як вважають індуїсти, бог Вішна побував в десяти виглядах.

Під час потопу, який захлеснув весь світ, бог з’явився в образі величезної риби, він попередив родоначальника всього людства Ману, який був сном Брахми. Попередивши його, що все скоро сховається під водою, Вішну на кораблі, якого прив’язали до рогу риби, вивіз Ману з сім’єю і сімома великими мудрецями в безпечне місце.

Захлеснув світ потоп,  забрав з  собою на дно вселенського океану безліч скарбів богів, серед яких була Амброзія, що зберігала молодість богам. Тоді Вішну перетворився на гігантську черепаху, опустився на саме дно і допоміг підняти скарби.

Вепр. Інкарнація бога, в якій, він убив великого демона, занурив землю у всесвітній океан і вставив планету на її місце.

Напів людина  напів  лев. У цій інкарнації він убив безсмертного демона, якого не могли вбити ні боги, не люди.

Карлик. Інкарнація, в якій бог, постав перед демоном Балі, який захопив землю. Поставши перед демоном, карлик попросив у подарунок ділянку землі який зможе відміряти в три кроки. Коли демон погодився він став велетнем і в два кроки захопив всю землю небо і те, що знаходилося між ними. Третій крок Вішну не став робити, залишивши пекло демонам.

Парашурама. В людській подобі Вішну народився сином Джамадагни. І коли його пограбував цар Картавімрья, розгніваний Вішну убив його. У відповідь на це сини царя вбили Джамадагну, а Вішну, бажаючи помститися за це, 21 раз винищував все чоловіче покоління в роду кшатріїв.

Рама, юнак став героєм епосу. У цьому образі Вішну убив демона Равану. Ця інкарнація вважається образом ідеального чоловіка царя і військового  начальника.

Крішна найважливіше втілення бога Вішну. З’явившись на світло, він зробив безліч подвигів, а любов пастушки Радхи до Крішни, це еталон відданості.

Будда, втілення Вішну в якому він поклав кінець жертві безглуздих тварин, оскільки зглянувся над ними.

Калки втілення Вішну, в якому він з’явитися в кінці часу землі. Він з’явиться з палаючим мечем в руці верхи на білосніжному коні і карав грішників, а невинні, відродяться в Сатья -югу.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
6
Щастя
6
Любов
5
Не завдоволений
5
Тупо
8

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

Боги

Синтоїстські боги

Від давніх часів люди шукали зв’язок між природою та своїм життям, намагаючись розгадати та впливати ...
Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...