За слов’янським віруванням пов’язаний зі світлоносним початком. В самому культі Перуна використовувався вогонь, можливо не випадково, оскільки в перекладі зі слов’янської мови слово має свій символічний смисл. В таких містах як Київ та Новгород служили ідолу Перуну, перед яким було розпалене багаття з дубових дров. Якщо через провину того, хто слідкував за вогнищем, воно погасне – очікувала смертна кара.
Крім того Перун уособлював війну та мир, тому недарма ж біля підніжжя ідола покладали зброю, присягаючись вірною клятвою перед ним, перше ніж укласти договір. Перун зображувався з мечем в руках або ж таким, що тримав вогняний камінь. За віруваннями слов’ян, Перун мчався по небу у запряженій двома козлами-велетнями, викрешуючи з хмари блискавки та громи, посилаючи дощ на землю, щоб міг зійти добрий врожай.
Ще Перуна вважають покровителем над дощем, воїном та мисливцем. Під час походів слов’янське військо не одноразово брало із собою божка і йшли з ним у битву. Прикрашався ідол козиними рогами, можливо це має прямий зв’язок з міфом про козу, молоком котрої годувався Перун. Інша міфологема поєднана з містерією тієї ж самої кози (водіння кози на Щедрий вечір і співання ритуальних пісень).
Завдяки Перуну людина наділялася такими чеснотами як активність, хоробрість, честь, гідність, гордість, тощо. Як дяка Перуну звершувалося жертвоприношення: чорний півень, собака, бик. Люди вірили у те, що при першому громі воскресала земля, така сила наділяла людей.
Під час грому заборонявся свист, спів, сон, в інакшому випадку це обернеться дуже погано для когось. Житло під час грози завжди закривали, щоб жодна нечисть туди не потрапила. Під деревом стояти не можна, інакше будучи в полюванні за нечистю Перун може влучити в людину. Культ Перуна трансформувався в християнстві. З Перуном почали пов’язувати пророка Іллю, архистратига Михаїла, великомученика Пантелеймона, але найбільше функцій було перейнято святим Георгієм Переможцем. Усі замовляння переходять на цього святого, оскільки і бог Перун і святий Георгій (Юрій) – змієборці.
Пегас