Історія релігій

Бог Аполлон

Аполлон — улюбленець Зевса, другий за значимістю бог на Олімпі. Він був покровителем мистецтва і Сонця. Була у нього й інша назва Феб — сяючий.

Часто на картинах і фресках — вродливий юнак зі світлим волоссям і лавровим вінком на голові. В руках — ліра і лук.

Аполлон — син Зевса і Літо, а його сестра — Артеміда. Літо шукала місце для народження дітей. На неї наслала прокляття Гера — дружина Зевса. Знайшла притулок Літо на острові Делос. Артеміда і Аполлон прекрасно стріляли з лука. У Аполлона були золоті стріли, а у Артеміди — зі срібла. Обидва вони влучно стріляли, а  в разі небезпеки вони швидко зникали непомітно для оточуючих.

Бог Аполлон

Аполлон був закоханий в богиню Дафну,  переслідував її всюди, але Дафна з переляку ховалася від нього . Батько перетворив дівчину в дерево лавр. Але тепер лавр стає улюбленим деревом Аполлона, а вінок з листя цього дерева назавжди прикрасив голову бога.

Стріли Аполлона випускали неповторні мелодії. Греки вважали, що між мистецтвом красиво стріляти і музикою є зв’язок. У обох є мета: музика досягає серця, а стріла — мішені. Аполлон цінував красиву музику, яка залишається в серцях людей.

З приходом весни Аполлон сходить на гору Парнас. Там у струмка він водить хороводи з музами: Мельпоменою, Кліо, Терпсихора, Ерато – охоронці мистецтва. Музи люблять співати, а Аполлон грає на лірі. Природа навколо в цей час розквітає, Зевс стає добрішим, а Арес припиняє військові дії.

Аполлон — шанований греками олімпійський бог. Про нього писав і Гомер, його оспівували у міфах і казках, зображували на картинах і фресках, ліпили в скульптурах. Перший храм на честь Аполлона побудували в Дельфах. Матеріалом для храму послужив лавровий лист. Але через деякий час храм увічнили з каменю. Жодна будова по красі не могла зрівнятися з храмом бога Сонця. На порталі храму написані дві фрази: «Знай міру», «Пізнай себе».

Найвідомішою скульптурою бога є статуя Аполлон Бельведерський. Ця красива композиція, як і сам бог, є еталоном мистецтва і краси.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
2
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій