Народився влітку 1933 року в місіт Падуї (північна частина Італії). Свою наукову кар’єру розпочинає з Падуанського університету. Будучи молодим, енергійним активним в галузі юриспунденції, захистивши наукову роботу з теорії держави – отримує звання професора. У 1950 році – вступає до лав молодіжної організації католицької церкви, пізніше – входить в членство МСП (міжнародна соціальна партія), яке тривало по 1963 рік.
З 60-х років другої половини ХХ століття приймає безпосередню участь у видавничій групі журналу «Червоні зошити», яка впливала на відродження теорії Карла Маркса серед італійського населення. Скальцоне, Франко Негрі створюється ліворадикальна група «Робоча влада» (розпуск 1973 року), призвела до формування так званої «Робочої автономії».
Навесні 1979 року сорока шестирічного Антоніо заарештовує поліція, звинувачуючи його і усіх, що були з ним у тероризмі. На суді прокурором було висунуто низку звинувачень. Перше стосувалося зв’язку Негрі з терористичною організацією «Червоні Бригади», яка виникла на підґрунті партії «Робоча автономія», і вчинення ними умисного вбивства 1978 року прем’єр – міністра Альдо Моро, який очолював партію християнських демократів в Італії; друге – у державному перевороті.
У 1983 році при перебуванні Антоніо під вартою суд постановив позбавити права депутатського статусу на прохання колег і призначити термін — тринадцять років в’язниці. Притулком переслідуваного стала Франція, в якій проводилася викладацька та наукова діяльність Негрі. У 1997 році, відчуваючи певну ностальгію все ж таки повертається в Італію, віддаючи себе у руки правосуддя. Відбуває тринадцятирічне ув’язнення.
Повертається до філософської діяльності. Філософські знання черпає з творів Маркса, Мішеля Фуко, Жиля Делеза та інших.
Є одруженим, має двох доньок: Анну і Франческу.
Центральною темою мислення політики Негрі виступають такі феномени: марксизм, глобалізація, демократія, неолібералізм, постмодернізм. У співавторстві з Майклом Гардтом написали інтелектуальний бестселер «Імперія».
У книзі проаналізовано новий світовий порядок глобалізації. Як стверджують її автори, найкращий інструмент для розуміння цього – це поняття «Імперія», тобто універсального порядку, що не має кордонів та меж. Піддаючи аналізу механізми з експлуатації та контролю, якими скеровується світ сьогодення, авторами книги пропонується альтернативна парадигма політичного мислення як одна із основ оригінального демократичного глобального суспільства.
Інша книга «Більшість: війна та демократія в епоху імперії» демонструє, як має будуватися сучасне суспільство, за якою моделлю. Гардт з Негрі намагаються донести ці ідеї до сучасного суспільства. Хоч вони є неординарними як і висунуті гіпотези, взятої за основу мови «високого марксизму», де використана логічна схема аналізу фактичного матеріалу. Даний проект, який отримав назву «більшості» зорієнтований будівництво нової суспільно-політичної структури глобалізації суспільства і спирається на виробничі відносини нашого часу.
Головною ідеєю книги виступає обґрунтована можливість уникнення світом воєн та насилля шляхом оригінальної демократії, яка буде охоплювати людей.
Пегас