Аллахабад є центром індуїзму, паломницьким місцем, з добре розташованими транспортним вузлом та аеропортом, центром сільськогосподарського району (вирощування рису, пшениці, бобових культур, тютюну, бавовни, сахарної тростини). У місті спостерігається розвинення харчової промисловості, вироблення предметів релігійного культу. Із освітніх навчальних закладів діє Аллахабадський університет (заснування 1887 року), культурно-мистецьких – музеї.
Аллахабад перетворюється на арену битви з сипайцями. З 1901 по 1949 роки – столиця, яка об’єднала провінції Агри та Ауду, центр незалежного індійського руху.
Вихідцем з міста Аллахабад є Джавахарлал Неру. У Свадж-Бхавані розміщено будинок – музей в честь його сім’ї. Аллахабад цікавий ще відзначанням свята Кумбха-Мела — масові омовіння людей, яке звершується один раз на три роки. Свято проходить в містах Хардвар, Аллахабад, Нашік та Уджайн. Декілька мільйонів осіб все ж таки присутні на святі. Стверджують, що поруч міста Акбар побудував фортецю з палацом, від яких на превеликий жаль залишились тільки руїни. Цілими і неушкодженими зостались: камяна колона (висота 10 метрів), мечеть Джамі Масджіт, собор англіканської та католицької церкви.
Богдан Пегас