У 1924 році в Росії з’явилося нове релігій натечія. Його засновниками стало подружжя Миколи і Олени Реріх. Їхнє захоплення працями Блаватської призвело до того, що чоловік і жінка довго жили в Тибеті. І за їхніми словами, саме в Тибеті, відбувся духовний зв’язок з «владиками Шамбали», після чого в світ вийшли книги, написані подружжям Реріхів.
Головна книга Реріхів називається Жива етика або Агні-Йога, що означає «Живий вогонь». Всього було написано чотирнадцять книг, які склали вчення нової релігії. Книги містять статті духовно-морального характеру і розкривають психологічні, медичні, філософські та астрологічні знання людства.
«Жива етика» визнає тільки релігію вогню і заперечує буддизм, ламаїзм, іслам. Всі релігії світу, на думку Реріхів, повинні бути змінені і замінені вченням «Агні — Йоги».
У наш час в пострадянському просторі працює величезна кількість релігійних центрів, що поширюють вчення Реріхів. Можна зустріти проповідників руху в школах, інститутах, на підприємствах. Підраховано, що в декількох сотнях російських шкіл читають книги «Живої етики». І часто ці праці сприяють зміні людського мислення, вселяють читачеві почуття неповноцінності і незначущості в цьому світі. Самі реріхівці говорять про любов до християнства і до свого ближнього. «Жива етика» закликає до миру, добра, злагоди та любові.
У книгах багато написано про рівність людинине залежно від його віри, національності і місця проживання. Про унікальність людини і її неповторність.
Олексій Д