Більшість Агади починаються з інструкцій щодо порядку седеру (слово «седер» означає «порядок» на івриті) і далі включають ритуали, як-от благословення над чотирма чашками вина, які будуть випиті, звичай мити руки, а також пояснення різних традиційних предметів на столі седеру, включаючи тарілку седеру, яка містить гіркі трави та інші символічні продукти. Зазвичай у седері для трапези робиться перерва, і Агада знову збирається до завершення седеру.
Агада зазвичай включає 10 мор, чотири питання, які зазвичай читає або співає наймолодший учасник седеру, і пісні про звільнення та свободу. «Dayenu» — одна з найбільш в пізнаваних пісень Агади. Їй понад 1000 років, і вона дякує Богу за всі чудеса та дари, які Він дав єврейському народу.
Агада дуже різняться за довжиною та поглядом. Хоча деякі версії книги надруковані лише на івриті та не відхиляються від оригінального тексту, багато нових агад досліджують альтернативні значення звичайних символів седеру або заохочують учасників седеру замислитися на більш сучасними та актуальними темами емансипації та більше досліджувати свої власні почуття переслідування і свободи.
Деякі частини Агади стали історичними артефактами або добре відомим культурним надбання. Одна з найстаріших сефардських Агад у світі відома як «Сараєвська Агада», яка, як вважають, була створена в Барселоні іспанськими євреями приблизно в 1350 році і придбана музеєм у Боснії в 1894 році. Сараєвська Агада була створена в середньовічному стилі ілюмінованого рукопису. Деякі її сторінки заплямовані вином — свідчення того, що її використовували на седерах, що датуються 14 століттям.
Однією з найвідоміших Агад в сучасній історії є культова Агада «Maxwell House», опублікована кавовою компанією Maxwell House, щоб продати свою каву як «кошерний напій на Песах». Агада Maxwell House пропонувалася разом із кавовими банками в супермаркетах по всіх Сполучених Штатах, починаючи з 1932 року, і досі пропонується в супермаркетах безкоштовно за умови покупки кави Maxwell House.
Агада протягом останніх століть оновлювалася і навіть потрапила до Білого дому, де була використана на седері 2009 року, організованому президентом Бараком Обамою.
Іван Гудзенко