За пропозицією отця Ростислава прес-конференція розпочалася з молитви та Божого благословення.
Робота конференції проходила у справжній духовній атмосфері. Відбувалося живе спілкування між її учасниками. Прозвучали цікаві доповіді стосовно історії минулого і сучасного стану Спасо — Преображенського монастиря, підтверджені офіційними документами і використаними матеріалами Кам‘янець — Подільського архіву.
Також з досить цікавою доповіддю на тему: «Сучасний монастир як один із найважливіших осередків розвитку духовного суспільства» виступив священик УПЦ КП, магістр релігієзнавства, головний редактор порталу «Філософія і релігієзнавство» Стрикалюк Богдан, який висвітлив важливу роль монастирів як культурно-освітніх і релігійних осередків крізь призму історії. Отець Богдан відмітив важливу тенденцію паралельного розвитку східних (православних) та західних (католицьких) монастирів. Він розповів, що інститут чернецтва формується у IV столітті нашої ери, поширюється з Єгипту до Палестини, а звідти на Схід. Зауважив на тому, що монастирі виконували функцію школи, де навчалися граматиці, вивченню мови, (приклад Києво-Печерської, Почаївської лаври, середньовічної західної схоластики).
Священик сказав, що монастир виконує морально-етичну, духовну роботу по відношенню до людей. Він дбає про національно-патріотичне виховання молодого покоління. Монастир – маяк, для тих, хто заблукав і знаходиться в пошуках єдиної дороги, що веде до спасіння християнську душу. Не дарма ж цей християнський подвиг задля віри в Ісуса, Сина Божого відбувається сьогодні. Чернецтво діє за основним головним принципом: Ora et labora («Молись і працюй). Існує ще одна думка, згідно якої молитви ченців допомагають очищувати нашу планету – Земля від чорного бруду на ній. Тому й говорять, що чернецтво тримається на двох крилах – молитва і віра.
Доповідь отця Богдана справила неабияке враження, зацікавила представників Бершадської районної ради, які виявили ініціативу щодо не одного такого проведення конференції. Священники подякували бершадським працівникам за участь в прес-конференції, яка закінчилася спільною молитвою до чудотворної ікони Божої Матері «Знайдення усіх загиблих». Після закінчення конференції було зроблене колективне фото.
Це дійство ще більше зміцнило репутацію у Бершадському районі Вінницької області.