Історія релігійСикхізм

Гуру Хар Рай

Гуру Хар Рай народився 7 червня 1630 року. У 1664 році, у віці 14 років  був проголошений сьомим сикхістським гуру. Сикхістська традиція описує гуру Хар Рай як втілення любові і милосердя. З дитинства він вів мирне життя, не прагнув стати воїном  як його батько гуру Харгобінд.

Гуру Хар Рай вів духовне життя і був противником насильства,  повною протилежністю свого батька гуру Харгобінда. Відомо, що гуру Хар Рай не писав віршів та  гімнів, але підтримував ідеї гуру Харгобінда про поширення сикхізму по всій Індії. Гуру Хар Рай будує нові храми і створює нові місійні сикхістські братсва, які мали мету привести як найбільше нових адептів у  сикхську спільноту. Місійні сикхські школи за указом Гуру Хар Рай створювали громади за межами Пенджабу.

Гуру Хар Рай

Гуру Хар Рай був духовною людиною та  рідко втручався в політику. Все-таки Хар Рай не уникнув політичних ігор. Після смерті Могольського шаха, його сини влаштували міжусобицю за трон батька,  і тому гуру Хар Раї був змушений допомагати шаху Дару Шукоху, який втік від свого жорстокого брата Аурангзеба до Пенджабу. Гуру Хар Рай виділив сикхський полк для охорони шаха Дари Шукоху, але Аурангзеб розбив сикхів і вбив свого брата. Аурангзеб помилував  гуру Хар Рай навіть взяв його учнів до себе на службу. Аурангзеб був людиною хитрою і розумною, і тому часто вимагав від сикхів, мусульман, індусів чудес.

Звичайно, в сикхізмі забороняється практикувати чудеса. Сикхи вважають, що чудеса – це  вияви індуїстського язичництва. Хар Рай розумів, що потрібно задовільнити  шаха, і тому відіслав свого сина Рам Раї, який  читав Аді Грантх і творив чудеса. Сикхістська традиція стверджує, що Рам Раї  здійснив 40 чудес  для шаха,  але Аурангзеб відіслав його назад  в Пенджаб.

Гуру Хар Рай  розумів, що швидко помре,  а  тому  перед своєю  смертю назначив свого наймолодшого сина Хар Крішана новим  сикхським гуру.

Гуру Хар Раї помер 6 жовтня 1661 року.

Головні заслуги Гуру Хар Рай.

1)   Створення нових місій за межами Пенджабу.

2)  Налагодження мирних стосунків із Могольською династією.

3)  Створення сиротинців.

Ігор Дмитрук.

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій