Література

Хроніки Нарнії. Подорож Досвітнього мандрівника (1952)

Це друга частина роману жанру фентезі із серії книги Клайва Люїса  «Хроніки Нарнії». Опублікований був у 1952 році. За рахунком є третьою книгою автора в хронологічній послідовності.

Перший розділ книги розповідає про хлопця Юстаса Клеренса Скрабба, батьки котрого були вегетаріанцями, він не проявляв любові до чотирьох кузенів із сім’ї Певенс, завжди хотів бути командиром над ними, бажав трішки зіпсувати їм життя. Бачимо чинення спротиву Едмунда та Люсі, які не виявляють жодного бажання щодо поїздки до дядька Гарольда та його дружини Альберти, але нікуди було дітися. Зрештою обож погоджуються.

Хроніки Нарнії. Подорож Досвітнього мандрівника (1952)

Відпочинок їхньої сестри Сьюзан виявився справжнім раєм, а канікули в родичів перетворилися на якесь жахіття. Діти мали в кімнаті картину, на якій було зображено корабель, який просто плив на них, із позолоченим носом, з формою роззявленої драконової пащі, у нього була одна щогла, велике квадратне вітрило яскравого пурпурового кольору, брат із сестрою добре розгледіли вкінці позолочених крил дракона зелені боки самого корабля.

Едмунд запитує сестру Люсі , чи немає у неї ностальгії за Нарнією, дивлячись на цей корабель, що курсує на хвилях моря з переливчастим сонячним світлом на воді. Не вірячи в існування справжнього живого нарнійського корабля, Юстас  вважав це швидше видумкою, а не реальністю. Зображення корабля у цей момент зникає.  Лише після того як уся компанія у надзвичайний спосіб потрапила туди, і хлопець опинився в морі, сумнівів уже ніяких не було, що вони перенеслися в світ Нарнії.

Герої опинилися в бурхливих хвилях моря, на зустріч яким поспішили люди на кораблі і кинули мотузки за борт, повитягувавши усіх. Як виявилося кораблем «Досвітній мандрівник» управляв досвідчений капітан  Лорд Дрініан, з помічниками – боцманом Рінсом, матросом Рінельфом, поруч з ним був  Каспіан Х, якому Певенси допомогли отримати королівський трон.

Переломний моментом для Юстаса стає раптова  зустріч з королем Каспіаном, який із командою корабля рятує  на морі їхні життя. Врятована Люсі, відкриваючи очі бачить перед собою мужнього і хороброго короля Каспіана. До пасажирів «Досвітнього мандрівника» зараховують хороброго миша Ріпічипа, героя Нарнії, учасника битви під Беруном.

Корабель під назвою «Досвітній мандрівник» був першим в Нарнії від часу тельмаринських завоювань. Він не був дуже великим на відміну від парусних галер, торговельних кораблів, галеонів, які існували ще на той час при правлінні Павенсів, в тім за часів правління предків Каспіана була зупинена уся навігаційна система. Лише із правлінням короля Каспіана почала відроджуватися. А тому «Досвітінй мандрівник» — це найкращий корабель, збудований Каспіаном.

Чітко видно картину зустрічі мореплавців із левом Асланом, работорговцем Таксом, губернатором Самотіх Островів Гумпасом, лордом Берном, драконом, однотопами (смішним народом), людиною-зіркою Коріакіном, керівником одноногів Головним, другим лордом Рупом, людиною-зіркою Раманду, дочкою Раманди.

У 2008 році С. Андруховичем було здійснено переклад книги на українську мову, а 2013 відбулося опублікування «Морських пригод «Зоряного мандрівника» Вороніконою, Ільїним, Кальниченком. Книга перевидавалася у 2017 році. Екранізацію роману здійснено у 1989 році за сприяння компанії ВВС. Вийшов двосерійний фільм під назвою «Принц Каспіан і плавання на Досвітньому Мандрівнику», друга екранізація з’явилася завдяки компанії Walt Disney Pictures у 2010 році «Хроніки Нарнії: Підкорювач Світанку». Основна тема, яка прослідковується в книзі є покаяння. В епізоді із болісним зняттям драконової шкіри Юстесом та купанням бачимо символічне значення: очищення через покаяння гріхів через прийняття таїнства Хрещення (біблійна аналогія).

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Література